مانرو؛ ارز دیجیتالی بدون قابلیت ره گیری و شناسایی

تیم بیدارز

مونرو یک رمز ارز برجسته است که بر روی حفظ حریم خصوصی و مخفی ماند تراکنش ­ها تمرکز دارد. بیشتر رمز ارزهای موجود از جمله بیتکوین و اتریوم بلاکچین شفاف دارند، به این معنا که تراکنش ­های آنها به صورت باز قابل تایید و مبادله به وسیله تمام افراد در کل دنیا هستند.

به علاوه آدرس­ های ارسال و دریافت در این معاملات به طور بالقوه میتوانند با هویت دنیای واقعی شخص مرتبط باشد. مونرو از رمزنگاری برای محافظت از آدرس ­های ارسال و دریافت ارز و همچنین مقادیر تراکنش استفاده می کند.

معاملات مونرو محرمانه و غیرقابل ردیابی هستند

مونرو به طور پیشفرض آدرس های ارسال و دریافت و همچنین مبلغ تراکنش را مبهم می­سازد. حفظ حریم خصوصی همیشه به معنای این است که فعالیت هر کاربر Monero برخلاف رمز ارزهای شفاف (مثل Zcash) باعث ناشناس ماندن سایر کاربران هم می شود.

مونرو fungible است و به دلیل نشناس بودن معاملات آن، از طریق مشارکت در معاملات قبلی خراب و آلوده شود. این بدان معنی است که مونرو همیشه بدون خطر سانسور پذیرفته می شود.

پروژه Kovri که هم اکنون در حال توسعه است، معاملات را از طریق گره های پروژه اینترنت نامرئی I2P مسیریابی و رمزگذاری می­کند. با این کار آدرس IP یک معامله ­گر دچار ابهام خواهد شد و محافظت بیشتری در برابر نظارت شبکه صورت می­پذیرد.

Monero پول نقد الکترونیکی است که امکان پرداخت سریع و ارزان به هر جای دنیا را فراهم می کند

مونرو دارای یک انجمن مردمی است که همیشه وقت در حال جذب بهترین محققان و استعدادهای مهندسی در سراسر جهان است. بیش از 500 برنامه نویس از جمله 30 شرکت توسعه دهنده اصلی در پروژه مونرو مشارکت داشته اند.

انجمن ها و کانال های برنامه نویسان همیشه وقت در حال استقبال و جذب افراد علاقه مند به این پروژه هستند. آزمایشگاه تحقیقاتی مونرو، تیم توسعه مرکزی و جامعه توسعه دهندگان دائماً در حال پر رنگ کردن مرزهای حریم خصوصی و امنیت رمز ارزها هستند.

Follow:
تیم بیدارز
ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها