کیف پول آنلاین بیت کوین چیست؟ | بیدارز

نویسنده: مهسا ثابت
تاریخ: ۹۹/۱۰/۲۹ | ۱۴:۲۵ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۷ دقیقه تعداد بازدید: ۷۱۱
کیف پول آنلاین بیت کوین چیست؟  | بیدارز

کیف پول های آنلاین به طور کلی توسط اشخاص ثالث (افرادی که کلیدهای خصوصی و کلیدهای عمومی کاربر را نگهداری می کنند) مدیریت می شوند؛ به بیان دیگر فرآیند دسترسی به بیت کوین یا هر رمز ارز دیگر تا حد زیادی کاهش می یابد و شما مجبور نیستید که کل این اطلاعات را دانلود کنید یا با شکل ها و روش ‌های مختلف در نرم افزارهای کیف پول آشنا شوید.

البته رابطه جایگزینی به این صورت است که یک شخص ثالث مسئول حفظ یکپارچگی کیف پول شما است و کلیدهای خصوصی شما را امن نگه می دارد (شما باید به آنها اعتماد کنید چون امکان دارد پول شما را بردارند و فرار کنند) و هیچ بیمه دولتی برای تضمین سپرده های شما وجود ندارد.

از یک لحاظ فراهم کنندگان کیف پول آنلاین، اکوسیستم های خاص خود همچون Coinbase را ایجاد میکنند؛ آنها بعضی اوقات به صورت عمودی یکپارچه هستند و هر دو گزینه تجارت و ذخیره سازی را برای مشتریان فراهم می سازند. این موضوع، مسئله گمنامی را مطرح می سازد چون نگه دارندگان و مبادله کنندگان کیف پول عموماً تحت فشار گذاشته می شوند تا اسنادی را درباره کاربران نگهداری کنند تا از مقررات مالی AML و KYC خصوصاً در آمریکا پیروی کنند.

این میتواند به این معنا باشد که دولت آمریکا با یک درخواست ساده می تواند فهرست کاملی از اطلاعات شخصی را از آنها دریافت کند. بنابراین رمز ارزها آن‌قدر هم گمنام نیستند. موارد متعددی وجود دارد که در آنها، کیف پول های معین با میزبانی آنلاین (کیف پول های ابری) به خطر افتاده اند.

مشهورترین آنها Gox و سپس Bitstamp و Mintpal می باشد. این‌ صرافی ها عموماً نقایص امنیتی مهمی دارند که میتوانند از مشکلات تکنولوژیکی یا سوء مدیریت و مشکلات داخلی ناشی گردند. مثال هایی از این قبیل زمانی است که پیمانکاران  شخص ثالث از دانش داخلی مبادلات خود برای پالایش وجوه استفاده کرده اند، یا زمانی که کد دهندگان خارجی موفق می شوند به سیستم های داخلی نفوذ کنند و مبالغ حساب های خود را افزایش دهند و سپس این مبالغ را بفروشند و سوابق آنها را حذف کنند.

کیف پول ترکیبی دیجیتال

شکل دیگری از کیف پول آنلاین، یک کیف پول ترکیبی است که خیلی شبیه کیف پول سخت افزاری است. از این لحاظ که کلیدهای خصوصی در یک موقعیت متفاوت و تحت کنترل خود فرد (نه یک شخص ثالث) نگهداری می شوند. معمولاً تراکنش برای فرد ارسال میشود تا کلید خصوصی را روی کامپیوتر شخصی خود از طریق نرم افزار جاوا اسکریپت که توسط فراهم کننده نوشته شده است، امضا کند.

مزایای کیف پول های آنلاین جدا از سادگی کلی آنها، توانایی آنها برای دسته بندی تراکنش ها با هم می باشد، قبل از اینکه این تراکنش ها وارد بلاکچین شوند و بنابراین به این طریق هزینه های تراکنش ها کاهش می یابد.

سیر تا پیاز کیف پول مجازی؛ آشنایی با انواع کیف پول و بررسی مزایا و معایب

آنها همچنین میتوانند انتقال های داخلی را بدون هیچ دستمزدی انجام دهند تا به این طریق مشتریان جدیدی را جذب خود کنند و تعداد کاربران خود (یک اکوسیستم بیت کوین در اکوسیستم بیت کوین) را افزایش دهند؛ که در اینجا هم coinbase مثال خوبی از این قبیل است که علاوه بر فراهم سازی کیف پول، مبادلات و خدمات نقطه فروش، سهم بازار خیلی بزرگی دارد و از خدمات پرداخت دیگری همچون Bitpay برای اتخاذ همان استراتژی و یکپارچه سازی عمودی خدمات کیف پول از فراهم سازی نقاط فروش و مبادلات استفاده میکند.

برچسب ها :
کیف پول مجازی
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید