خالق اتریوم: مردم هنوز پرداخت‌های رمزارزی را دست کم می‌گیرند

تیم بیدارز

به گفته ویتالیک بوترین: رمزارزها هنوز جایگاه واقعی خود را برای پرداخت پیدا نکردند

ویتالیک بوترین بیان می‌کند که پرداخت‌های ارز دیجیتال، کسب‌و‌کارهای بین‌المللی را تقویت می‌کند. وی همچنین تاکید دارد که مردم هنوز پرداخت‌های فیات را نسبت به ارز دیجیتال ترجیح می‌دهند. 

مدت زمانی است که ارزهای دیجیتال در سرتاسر دنیا مورد پذیرش نسبی قرار گرفته است. گزارشی از پلتفرم PYMNT تحت عنوان پرداخت‌های کریپتویی منتشر شده که می‌گوید در ماه جولای، 85% از شرکت‌های بزرگ و با درآمد سالیانه بالای یک میلیارد دلار گفتند که برای جذب مشتریان جدید از پرداخت‌های کریپتویی بهره می‌برند.

همکاری بایننس با مسترکارت

از طرف دیگر، با همکاری صرافی بایننس با مسترکارت به منظور صدور دبیت‌ کارت‌های کریپتویی برای شهروندان آرژانتینی، دسترسی به دبیت کارت‌های کریپتویی هر روز بیشتر از قبل رشد می‌کند. بسیاری از این کارت‌ها، مانند Wirex، حتی برای پرداخت، به کاربران از طریق سیستم بازپرداخت یا Cashback ارز دیجیتال پاداش می‌دهند، چند نوع ارز اصلی را ارائه می‌دهند و حتی پرداخت از طریق ATM را ایجاد می‌کنند تا فرایند پرداخت برای کاربران تسهیل شود.

استیبل کوین‌ها، راه‌حل نوسان قیمتی ارز دیجیتال

همان‌طور که ویتالیک اشاره کرده است؛ ارزهای دیجیتال به منظور انتقال پول در سطح بین‌المللی و برای کمک‌های خیریه مفید هستند. در حالت سنتی، زمانی که این عمل با استفاده از ارز فیات صورت می‌گیرد، پردازش پرداخت‌های بین‌المللی ممکن است زمان زیادی طول بکشد و منجر به کارمزدهای زیادی شود، که این موضوع با وجود رمزارزها حل شده است. جنگ میان اوکراین و روسیه و کمک مالی به اوکراین توسط ارز دیجیتال، یک نمونه بارز از این کاربرد است. البته یک مسئله مهمی که درباره ارزهای دیجیتال وجود دارد و خیلی از منتقدان آن را هدف قرار می‌دهند، نوسان بسیار زیاد قیمت رمزارزهاست. 

استیبل کوین‌ها، ارزهای دیجیتالی هستند که برای اتصال به ارز فیات مانند دلار، طلا و دیگر دارایی‌ها در بستر تکنولوژی بلاک چین طراحی شده‌اند و در مدت زمانی کوتاه پس از ظهور نیز به ویژه میان اقتصادهای نوظهور به محبوبیت بالایی دست یافتند و شاید راه‌حل مسئله نوسان قیمتی رمزارزها همین کوین‌های ثابت یا استیبل کوین‌ها باشند.

Follow:
تیم بیدارز
ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها