بیت کوین هرگز هک نمی شود؛ کنایه جامعه رمزنگاری به ماجرای هک شدن خزانه داری ایالات متحده

تیم بیدارز

اگر پیگیر اخبار روز باشید، احتمالاً در جریان هستید که روز گذشته وزارت خزانه داری ایالات متحده به همراه دو ارگان مهم اداره ارتباطات و اطلاعات ملی یا NTIA با وزارت بازرگانی این کشور هک شد.

بر اساس گزارشی از سوی رویترز، یک “گروه هک پیچیده” با حمایت یک دولت خارجی که منبع خبر آن را روسیه عنوان کرده، توانسته اند تقریبا تمام سرورهای وزارت خزانه داری ایالات متحده را هک کرده و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنند.

هرچند هنوز ابعاد این نفوذ مشخص نیست، اما رئیس امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی ایالات متحده کریس کربس را در کمتر از یک ماه تا پایان دولت ترامپ به دردسر انداخته است.

بر این اساس هکرها ایمیل های کارکنان NTIA را که ماه ها از طریق سرویس Office 365 مایکروسافت اجرا شدند را تحت نظر داشته اند. ممکن است برخی دیگر از نهادهای دولتی ایالات متحده نیز از این روش آلوده شده باشند.

در حالی این وزارت خانه بارها پیرامون امنیت ارزهای رمزنگاری و امنیت معاملات بر پایه آن‌ ها هشدارهایی صادر کرده بود که این نفوذ نشان میدهد خزانه داری ایالات متحده قادر به تأمین امنیت اطلاعات خود نیست. جامعه استفاده کننده از ارزهای دیجیتالی با توجه به این موضوع بیانه‌ای صادر و نسبت به مزایای فناوری بلاکچین و ارزهای رمزنگاری اشاره کرده اند.

مایکل سایلور مدیرعامل MicroStrategy:

بیت کوین بانکی در فضای مجازی است که توسط نرم افزارهای غیر قابل نفوذ اداره می شود. حساب پس انداز خود را در برابر گروهی که سرمایه شما برایشان اهمیت ندارد ایمن کنید

در چند وقت اخیر شاهد ورود شرکت های سرمایه گذاری به بازار ارزهای دیجیتالی و علل خصوص بیت کوین بوده ایم. به عنوان مثال شرکت MicroStrategy هفته گذشته 650 میلیون دلار اوراق مبتنی بر بیتکوین را صادر کرد. مجموع سرمایه گذاری این شرکت بر روی بیتکوین در سال 2020 به بیش از یک میلیارد دلار میرسد.

مایکل سایلور محقق فناوری نانو و استاد دانشگاه کالیفرنیا:

به دلیل تورم بزرگ پولی ایجاد شده، هر سرمایه گذار در معرض از دست دادن ثروت خود است. همه ما به فروشگاهی با ارزش نیاز داریم که مبتنی بر فیات نباشد؛ بیت کوین قابل دسترس ترین راه حل است

Follow:
تیم بیدارز
ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها