توصیف ساده بیت کوین و رمز ارزها | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۸/۱۲/۰۹ | ۱۲:۵۰ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه تعداد بازدید: ۹۷۹
توصیف ساده بیت کوین و رمز ارزها  | بیدارز

پول دیجیتال یک نوآوری جدید نیست ؛ امروزه می­توانید با استفاده از کارت‌های اعتباری به صورت آنلاین خرید خود را انجام دهید. درواقع احتیاجی به استفاده از پول‌های کاغذی، برای خرید نیست با این وجود سیستم اقتصادی هنوز فاصله زیادی با کامل شدن در این زمینه دارد.

تورم بیش از حد، محدودیت و عدم دسترسی به سرویس‌های اقتصادی، زندگی میلیون‌ها نفر را با مشکل مواجه کرده است. تصور کنید یک ارز دیجیتال جهانی وجود دارد که به جای آنکه توسط یک مسئول مرکزی ایجاد یا کنترل شود، توسط مردم ایجاد و نظارت گردد.

بیت کوین اولین و شناخته شده ترین رمز ارز غیرمتمرکز است

Crypto به معنی آن است که بیت کوین از رمزنگاری استفاده می­کند تا اطمینان حاصل شود شبکه تنها تراکنش‎­های معتبر را ثبت و به آن مجوز می­دهد و هیچ کاربری نمی­تواند در سیستم تقلب کند.

بیت کوین در یک نرخ قابل پیش‌بینی منتشر شده است و حداکثر 21 میلیون واحد از آن وجود خواهد داشت و همین امر باعث شده که در برابر تورم مقاومت داشته باشد.

بیت کوین را نمی­توان جعل کرد، امکان پرداخت دوباره آن وجود نداشته، در سطح جهانی در دسترس بوده و بانک‌ها و دولت روی آن کنترل ندارند.

رمز ارزهایی مانند بیت کوین بدون هیچ‌گونه وقفه زمانی و اجرت اضافه، پرداخت­‎های بین‌المللی را امکان پذیر کرده‎اند علاوه بر این میتوان آن‎ها را به مقادیر کوچک تقسیم کرد تا پرداخت‌های کوچک را امکان‌پذیر کنند.

بین کوین تنها یک نمونه از ارزهای دیجیتالی است. رمز ارزهای دیگری مانند Bitcoin cash، Litecoin، اتریم و ... نیز وجود دارند که ما به مرور زمان آنها را در بید ارز معرفی خواهیم کرد.

برچسب ها :
Bitcoin
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید