۱۰ کوین با آینده درخشان برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

محمد خیرخواه

اکنون، در سال ۲۰۲۳ بی‌اغراق می‌توانیم بگوییم که در عصر رمزارزها زندگی می‌کنیم. با گذشت زمان، به تدریج ترس‌های رایج نسبت به ماهیت دیجیتالی رمزارزها در بین جوامع مختلف کاهش یافته و این صنعت در مسیر روبه‌رشد تثبیت شده‌ای قرار گرفته است. یک جستجوی ساده در گوگل می‌تواند به شما بگوید که در جهان بیش از ۱۸۰۰۰ رمزارز وجود دارد و بیش از ۱۰۰۰۰ کوین از آن‌ها در بازار ارز دیجیتال فعال هستند. با وجود این تفاسیر، بی‌شک پیدا کردن ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دشوار خواهد بود، به‌خصوص با وجود این‌که فضای رمزارز در حال حاضر بسیار پرتراکم است. 

در این مقاله از مجله بیدارز، براساس مقاله منتشر شده در وب‌سایت Global Citizen Solutions لیستی از ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاران را براساس این مقاله ترجمه کرده‌ایم. پس اگر قصد دارید تا با برترین رمزارزهای سال ۲۰۲۳ با آینده درخشان آشنا شوید، پیشنهاد ما این است که مقاله را تا انتها مطالعه کنید و نظرات خود را درباره رمزارزهای معرفی شده با ما به‌اشتراک بگذارید.

لازم به توضیح است بیدارز هیچ‌گونه تضمینی برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال معرفی شده نمی‌دهد و این مقاله صرفا جهت معرفی و افزایش اطلاعات کاربران منتشر شده است؛ بنابراین چناKچه قصد انتخاب رمزارزهای معرفی شده را دارید، به‌صورت کامل اطلاعات آن‌‌ها رامورد بررسی قرار دهید. 

۱۰. پولکادات (Polkadot)

پولکادات یکی از گزینه‌های برتری است که باید در بازار ارز دیجیتال به آن توجه کنید. یکی از دلایل اصلی این است که این رمزارز در مدت زمانی کوتاه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. گفتی است این رمزارز توسط گاوین وود (Gavin Wood) ایجاد شده که در راه‌اندازی بلاک‌چین اتریوم نیز نقش داشته است.

Polkadot در سال ۲۰۱۶ تأسیس شد و در تاریخ ۲۶ می ۲۰۲۰ پروتکل رسمی خود را راه‌اندازی کرد. جالب است بدانید پولکادات از روز راه‌اندازی خود، یکی از باثبات‌ترین کوین‌ها بوده است و ارزش آن از زمان تأسیس رشد پایداری را تجربه کرده است. براساس پیش‌بینی‌های انجام شده، انتظار می‌رود قیمت پولکادات تا سال ۲۰۲۵ حداقل به ۷۰ دلار برسد؛ به عبارتی تا چهار برابر قیمت فعلی خود رشد داشته باشد.

پلتفرم و شبکه این رمزارز، امکان پردازش داده‌های بزرگ را بدون افزایش بار شبکه بلاک‌چین اصلی فراهم می‌کند و می‌تواند تراکنش‌ها را به سرعت پردازش کند. در مقایسه با اینکه بیت کوین هفت تراکنش در ثانیه را پردازش می‌کند، پولکادات این عدد را به ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه رسانده است.

همچنین، این رمزارز به گونه‌ای طراحی شده است تا با کمک کد متن‌باز خود، شبکه‌های بلاک‌چین غیرمرتبط را با یکدیگر مرتبط کند.

۹. آوالانچ (Avalanche)

آوالانچ یکی از رمزارزهایی است که باید جز لیست بهترین‌ها برای سرمایه‌گذاران قرار گیرد. به‌دلیل اینکه این رمزارز ویژگی‌های مربوط به حمایت از محیط زیست، سرعت بالای تراکنش‌ها، کاهش کارمزدها را در خود جای داده است.

این رمزارز در سال ۲۰۰۹ راه‌اندازی شد و از آن زمان به تدریج رشد خوبی را تجربه کرده است. گفته می‌شود آوالانچ تا سال ۲۰۲۵ حداقل چهار برابر قیمت فعلی خود رشد داشته باشد.

دلایل سرمایه‌گذاری در آولانچ کدام‌اند؟

۱. آوالانچ به کاربران خود اجازه می‌دهد تا بلاک‌چین‌های سفارشی شده‌ای را (زیرشبکه‌ها) بسازند که می‌توانند در پلتفرم این شبکه فعالیت کنند. این ویژگی فقط با پرداخت اشتراک قابل دسترسی است که به کاربران اجازه می‌دهد به رمزارز بومی آن دسترسی پیدا کنند.

۲. دلیلی که Avalanche را به یک رمزارز محبوب می‌کند، سازگاری آن با زبان برنامه‌نویسی Solidity (زبان برنامه‌نویسی اتریوم) است. به این دلیل، می‌توانید بلاک‌چین‌های عمومی یا خصوصی را در شبکه آوالانچ پیاده‌سازی کنید.

۳. این شبکه قادر است برنامه‌هایی مانند NFTها، پروتکل‌های DeFi و ارزهای پایدار را پشتیبانی کند.

۴. پلتفرم بلاک‌چین آوالانچ به اندازه‌ای سریع است که می‌تواند با سرعت ۴۵،۰۰۰ تراکنش را در ثانیه پردازش کند.

۸. ترا (Terra)

برخلاف سایر رمزارزها، پلتفرم Terra هدف اصلی خود را در ایجاد یک شبکه پرداخت جهانی حوزه ارزهای دیجیتال مشخص کرده است. ارز بومی Terra به نام LUNA در سال ۲۰۱۸ توسط دانیل شین و دو کوون ایجاد شد و در مدت زمان بسیار کوتاهی یکی از محبوب‌ترین رمزارزها در جهان تبدیل شد و با تعدادی از بهترین رمزارزهای بازار نیز رقابت کرد.

انتظار می‌رود قیمت این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۵ به مرز ۲۰۰ دلار برسد. به دلیل سازگاری با یک شرکت پردازش پرداخت جهانی، Terra یکی از گزینه‌های امنی است که سرمایه‌گذاران می‌توانند آن را انتخاب کنند.

ویژگی‌های قابل توجه Terra Coin

۱. LUNA به عبارتی پلی در دنیای رمزارز است که به سایر ارزهای پایدار با پشتوانه‌هایی مانند دلار آمریکا، ین ژاپن، وون کره جنوبی، پوند بریتانیا و یورو کمک می‌کند تا با یک‌دیگر ارتباط داشته باشد.

۲. ارز دیجیتال Terra حلقه‌های بلاک‌چین، راه‌حل‌های پرداخت امن و کارآمد را پشتیبانی می‌کند.

۳. در حال رسیدن و پیوستن به شبکه پرداخت جهانی است.

۷. XRP (ریپل)

دیوید شوارتز، جد مک‌کالب و آرتور بریتو در سال ۲۰۱۱ لجر ریپل (XRP) را ایجاد کردند که در سال ۲۰۱۲ رسماً راه‌اندازی شد. رمزارز XRP به عنوان ارز بومی ریپل شناخته می‌شود. مک‌کالب و آرتور بریتو ریپل را یک شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک‌چین ایجاد کردند که در آن XRP می‌تواند به عنوان وسیله‌ای برای تراکنش یا دارایی برای تجارت با سایر رمزارزها استفاده شود.

گفته می‌شود ارز دیجیتال ریپل توانایی رسیدن به قیمت ۸ دلار را تا سال ۲۰۲۵ دارد.

مزایای رمزارز XRP (ریپل)

۱. زمان تأیید تراکنش بسیار سریع است. به طور میانگین، ریپل تأیید یک تراکنش را در چهار تا پنج ثانیه انجام می‌دهد.

۲. ریپل به هیچ شخص یا نهادی لجر تراکنش را ارائه نمی‌دهد و برخلاف رمزارزهای معتبر دیگر، به رویکرد متمرکز اعتقاد دارد.

۳. کاربران می‌توانند با استفاده از شبکه ریپل، لیستی از ولیدیتورهای قابل اعتماد را ایجاد کنند. در حال حاضر ۳۵ ولیدیتور وجود دارد که کاربران می‌توانند به آن‌ها اعتماد کنند و تراکنش‌های خود را تأیید کنند.

۶. USD Coin

دلار آمریکا (USD) کوین یا USDC یک دلار دیجیتال با ویژگی‌های متنوع در بسیاری از مسیرهای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است. این ارز در تاریخ ۱۵ مه ۲۰۱۸ رونمایی شد و به‌دلیل ارتباطش با دلار فیزیکی، به سرعت یکی از رمزارزهای مهم در این صنعت شد.

مزایای اصلی USD Coin

۱. یکی از گزینه‌های ایمن برای سرمایه‌گذاری در رمزارزها است، زیرا یکی از ارزهای پایدار معتبر با پشتوانه دلار واقعی است و ارزش آن به دلار آمریکا گره خورده است.

۲. باتوجه به اینکه دنیا به سمت دیجیتالی شدن می‌رود، احتمالاً ارز USD Coin می‌تواند دلار سنتی را به‌عنوان یک ارز بین‌المللی جایگزین کند.

 ۵. توکن BNB

اگر حتی اطلاعات کمی درباره رمزارزها داشته باشید، احتمالاً نام بایننس را شنیده‌اید. بایننس یکی از بزرگترین صرافی رمزارز در جهان است. این صرافی با نام اختصاری BNB رمزارز بومی خود را در سال ۲۰۱۷ معرفی کرد. اکنون این رمزارز فقط به این صرافی محدود نمی‌شود و جز برترین رمزارزهای بازار محسوب می‌شود.

در سال ۲۰۱۷ در آغاز تأسیس، ارز BNB با ارزش ۰.۱۰ دلار پا در میدان گذاشت. انتظار می‌رود قیمت این رمزارز در سه سال آینده به بیش از ۹۰۰ دلار برسد.

۴. تتر (USDT)

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در ارزهای پایدار هستید، تتر با نماد اختصاری USDT بهترین گزینه برای شما خواهد بود. تتر در سال ۲۰۱۴ توسط ریو کالینز، کریگ سلارز و بروک پیرس تأسیس شد. از آن زمان به بعد، به دلیل سهم بازار بسیار بالا، عملکرد بسیار خوب خود را برای سرمایه‌گذارانش ثابت کرد.

مزایای اصلی تتر (USDT)

1. پشتوانه تتر همواره یک دلار آمریکا است و ارزش آن ثابت خواهد بود.

2. برترین استیبل‌کوین بازار محسوب می‌شود.

3. تتر تبدیل بین ارزهای فیات و معامله با سایر رمزارزها را بسیار آسان و به‌صرفه می‌کند.

۳. کاردانو (Cardano)

برای سرمایه‌گذاری بلندمدت، کاردانو یکی از رمزارزهای محبوبی است که می‌تواند توسط سرمایه‌گذاران انتخاب شود. رمزارز کاردانو در سال ۲۰۱۵ توسط چارلز هاسکینسون، هم‌بنیانگذار اتریوم، تأسیس شد. جالب است بدانید که کاردانو پیشرفت قابل توجهی برای تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های مالی عملیاتی و ایجاد برنامه‌های مالی غیرمتمرکز داشته است.

مزایای کاردانو

۱. این رمزارز براساس الگوریتم Proof-of-Stake فعالیت می‌کند.

۲. طبق پیش‌بینی‌های کارشناسان،  کاردانو می‌تواند در سه سال آینده تا ۱۰-۱۲ برابر افزایش یابد.

۲. سولانا (Solana)

افزایش محبوبیت برنامه‌های غیرمتمرکز در چند سال گذشته، سولانا را به عنوان یکی از بهترین رمزارزها برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال معرفی کرده است. سولانا با هدف قدرت‌بخشی به قراردادهای هوشمند، توکن‌های غیرقابل تعویض و برنامه‌های غیرمتمرکز ایجاد شد. زمانی که آناتولی یاکوونکو آن را در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی کرد، قیمت آن تنها ۰.۷۷ دلار بود. انتظار می‌رود که قیمت آن تا سال ۲۰۲۵ به بیش از ۱۵۰ دلار برسد.

مزایای سولانا

۱. سولانا از مکانیزم PoS (Proof of Stake) هیبریدی و PoH (Proof of History) استفاده می‌کند که به پردازش تراکنش‌های آن در کمترین زمان کمک می‌کند.

۲. این شبکه می‌تواند تا پنجاه هزار تراکنش در ثانیه را پردازش کند. همچنین، سولانا یکی از شبکه‌های امن با کارمزد مناسب برای هر تراکنش است.

۱. اتریوم (Ethereum)

در چند سال گذشته، اتریوم تنها رمزارزی است که همواره در مقابل رشد پادشاه رمزارزها ایستادگی و رقابت کرده است. این شبکه توسط ویتالیک بوترین در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد و امروزه یکی از بهترین رمزارزهای جهان محسوب می‌شود.

اتریوم با ارائه قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز، راه را برای بیشتر رمزارزها در این دوران طلایی همواره کرده است. اگر به رمزارزی فکر می‌کنید که برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مناس است، احتمالا ETH یکی از گزینه‌های روی میزتان خاهد بود. چرا که از زمان تأسیس رشد پایداری در ارزش بازار خود نشان داده است و در صدر لیست کوین‌ها قرار می‌گیرد.

دلایلی که اتریوم را بهترین می‌سازد

۱. شبکه اتریوم در حال اجرای بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز است که در تحقق اهداف مالی مختلف در این دنیای دیجیتال کمک می‌کند.

۲. موسسات مالی مانند بانک‌ها و شرکت‌های بیمه، مشتریان شبکه اتریوم هستند.

۳. ارزش پیش‌بینی شده اتر تا سال ۲۰۲۵ حدود ۱۵٬۰۰۰ دلار است.

در پایان

بی‌شک انتخاب رمزارز برای سرمایه‌گذاری نیازمند تحقیق و بررسی‌های زیادی است و براساس اولویت و معیارهای شما قابل انتخاب خواهد بود. چناچه قصد خرید رمزارزهای معرفی شده را دارید، می‌توانید با احراز هویت در کمتر از ۳دقیقه، اولین تراکنش خود را در صرافی بیدارز ثبت کنید و با تنوع سرویس‌های معاملاتی بهترین تجربه از خرید و فروش ارز دیجیتال را داشته باشید.

ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها