تعریف رمز ارز در 60 ثانیه | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۸/۱۲/۱۳ | ۱۳:۱۸ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۱ دقیقه تعداد بازدید: ۸۰۶
تعریف رمز ارز در 60 ثانیه  | بیدارز

ارزش رمز ارزها به دو چیز وابسته است؛ عرضه و تقاضا.

تمام واحدهای موجود از رمزارزها در دفتر کلی که بلاکچین نامیده می­شوند ثبت می­شوند. این دفترکل برای همه قابل مشاهده بوده و شامل کلید عمومی است که رشته ای طولانی از اعداد است که نماینده نیمی از مالکیت آن واحد است.

نیمی دیگر از مالکیت توسط کلید خصوصی تأیید می شود که رشته ای از اعداد که ارتباطات ریاضی پیچیده‎ای با کلید عمومی دارند. دارنده رمز ارز، کلید خصوصی را به وسیله نرم افزاری که کیف پول یا ولت نامیده شود، نگهداری میکند.

هر ولت یک ID منحصر به فرد دارد که در بردانده کلیدهای عمومی و خصوصی، برای هر واحد از رمز ارزی که در آن وجود دارد، است. امنیت واحدهای رمز ارز به اندازه امنیتی است که کلید خصوصی دارد. یعنی به اندازه امنیت جایی است که در آن ذخیره میشود؛ این مکان میتواند یک کیف پول آنلاین باشد و یا سیستمی که به طور پیوسته به شبکه متصل است.

واحدهای جدید به وسیله فرایندی تحت عنوان ماینینگ ایجاد می­شود که نیاز به تخصیص قدرت پردازش رایانه برای حل یک مسئله ریاضی پیچیده دارد. به طور کلی در هر 10 دقیقه سیستم به روز شده و یک کوین جدید ایجاد میشود.

اگر به دنبال راهی برای سرمایه گذاری هستید، رمز ارزهای زیادی برای انتخاب وجود دارند. اما باید توجه داشته باشید که در حال حاضر ارزش رمزارزها بسیار نوسانی بوده و تمایل مردم به سوی آنها میتواند مقطعی باشد.

برچسب ها :
رمز ارز
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید