چرا تراکنش ها چندین ساعت یا چندین روز تایید نشده باقی می مانند؟

تیم بیدارز

رایج ترین دلیل این امر را می توان تعیین کارمزد بسیار پایین برای تراکنش دانست. تا زمانی که تراکنش هایی با کارمزدهای بالاتر وجود داشته باشند، ماینرها انگیزه ای برای تایید تراکنش های دارای کارمزد کم نخواهند داشت. بالا رفتن تعداد تراکنش ها باعث می شود تا کارمزد تراکنش ها افزایش یابد، بنابراین تراکنش هایی که کارمزد کمتری دارند باید مدت زمان بیشتری در انتظار تایید باقی بمانند.

وجود تراکنش های تایید نشده قبلی، از دیگر دلایل زمان بر بودن تایید تراکنش ها است. به صورت کلی، تراکنش ها باید به ترتیب تایید شوند. معمولاً تا زمانی که تراکنش های پیشین تایید نشده باشند، امکان تایید تراکنش های جدید وجود ندارد. یک تراکنش زمانی تایید می شود که هیچ تراکنش دیگری با کارمزد بالاتر در شبکه وجود نداشته باشد.

چگونه از تایید نشده ماندن تراکنش ها جلوگیری کنیم؟

بهترین روش برای جلوگیری از عدم تایید تراکنش ها، تعیین کارمزد صحیح در زمان ارسال تراکنش است. کوینومی امکان انتخاب میزان کارمزد پرداختی به ماینر را در اختیار شما می گذارد. در کوین هایی که سه گزینه «کم، نرمال و زیاد» را برای کارمزد ارائه می دهند، بهتر است گزینه زیاد را انتخاب کنید تا تراکنش شما سریع تر تایید شود. آینده قابل پیش بینی نیست و به همین دلیل تعیین مبلغ کارمزد کارآمد نیست، چرا که در صورت افزایش ناگهانی حجم معاملات، عملکرد مطلوب را نخواهد داشت. اما اگر می دانید که چه مبلغی برای کارمزد تراکنش شما مناسب است، می توانید گزینه کارمزد «سفارشی» را انتخاب کرده و مبلغ را خودتان وارد کنید.

چگونه روند تایید تراکنش تایید نشده را تسریع کنیم؟

تراکنش های دریافتی: اگر تراکنشی که در انتظار دریافت آن هستید تایید نشده است، تنها گزینه موجود برای شما صبر کردن است. تعیین کارمزد مناسب بر عهده ارسال کننده است. می توانید با فرستنده ارتباط برقرار کنید و از او بخواهید که برای تراکنش بعدی کارمزد بیشتری در نظر بگیرد. ارزش تراکنش های دریافتی تنها زمانی در موجودی حساب شما درج می شود که تایید شده باشند.

اتریوم: اگر فرستنده یک تراکنش اتریوم هستید، می توانید آن را با تراکنشی با کارمزد بالاتر جایگزین کنید. ایجاد تراکنش اتریوم جدید با کارمزد بالاتر، باعث نمی شود تا تراکنش های پیشین زودتر تایید شوند.

بیتکوین: اگر فرستنده یک تراکنش بیتکوین هستید، سرویس های زیادی وجود دارند که ادعا می کنند می توانند به افزایش سرعت تایید تراکنش شما کمک کنند. برای یافتن بهترین سرویس می توانید جستجو کنید و سرویس مناسب خود را انتخاب نمایید.

علاوه بر این می توانید بررسی کنید که آیا تراکنش ارسالی وارد اکسپلورر بلاکچین شده است یا خیر. اگر تراکنش دو مقصد داشته باشد، می توانید با انجام مراحل زیر، روند تایید آن را تسریع نمایید. این تکنیک با نام «کودک هزینه والدین را پرداخت می کند CPFP» شناخته می شود:

  1. آدرس دریافت BTC کوینومی خود را کپی کنید.
  2. آدرس کپی شده را در صفحه ارسال پیست کنید.
  3. از گزینه max برای ارسال تمام وجوه استفاده کنید.
  4. در صفحه تاییدیه، گزینه کارمزد حداکثری را انتخاب کنید، یا حتی در گزینه «سفارشی» مبلغی بالاتر از آن را وارد نمایید.
  5. ارسال کنید و منتظر تایید تراکنش بمانید.

آیا می توانیم یک تراکنش تایید نشده را لغو کنیم؟

تراکنش های اتریوم قابل لغو هستند، اما باقی کوین ها امکان لغو تراکنش تایید نشده را فراهم نکرده اند. در نهایت این تراکنش ها تایید شده و کوین ها با موفقیت به آدرس مقصد می رسند. در کیف پول کوینومی می توانید گزینه Resynchronize را انتخاب کنید؛ اگر تراکنش موردنظر ناپدید شود، می توانید دوباره با کارمزدی بالاتر آن را ارسال کنید. اما اگر ناپدید نشد، روز بعد دوباره این کار را تکرار کنید. این گزینه تنها برای تراکنش هایی قابل استفاده است که چندین هفته تایید نشده باقی مانده اند.

Follow:
تیم بیدارز
ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها