تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی (ششم آذر ماه) | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۹/۰۸/۲۷ | ۱۵:۲۶ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه تعداد بازدید: ۵۴۵
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی (ششم آذر ماه) | بیدارز

اصطلاح "تحلیل فنی یا تکنیکال" ممکن است در ظاهر مفهوم سختی را تداعی کند، اما در واقع بسیار ساده است.

در حقیقت تحلیل تکنیکال استراتژی‌ای است که سرمایه `گذار از آن برای بررسی نمودار سرمایه گذاری و تلاش برای پیش بینی عملکرد آینده آن استفاده می کند.

البته برخی دیگر از سرمایه گذاران ممکن است از آن برای تلاش به منظور شناسایی زمان ورود یا خروج از موقعیت سهام (بت تعیین بهترین موقعیت برای خرید یا فروش سهام) استفاده کنند.

تحلیلگران از تکنیک ها و ابزارهای مختلفی به منظور تحلیل داده های نمودارها استفاده کنند.

تیم بید ارز تصمیم گرفته تا به طور هفتگی و بعضا هر 3 روز تحلیل جامعی از وضعیت حاکم بر بازار کوین های محبوب ارائه کند تا حتی افراد مبتدی نیز بتوانند با بهره گیری از آن اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال و کسب سود کنند.

تحلیل تکنیکال سوم آذر ماه

تجمع فعلی بیت کوین (BTC) تا حد زیادی توسط سرمایه گذاری های نهادی و شرکت های فهرست شده عمومی رهبری شده است.

یک بررسی از 700 فرد با ارزش خالص بالا انتخاب شده از سراسر جهان نشان می دهد که حدود 73 درصد از پاسخ دهندگان میخواهند یا برای خود و یا دیگران تا سال 2022 بیتکوین خریداری کنند. هجوم پیشنهادی پول از سرمایه گذاران بزرگ می تواند تقاضا را افزایش دهد و قیمت رمز را بالاتر راند.

مایک مک گلون استراتژیست اطلاعاتی بلومبرگ معتقد است اگر تاریخ خود را تکرار کند، بیت کوین می تواند در طول دو سال آینده به ۱۷۰ هزار دلار تجمع کند.

مک گلون اشاره کرد که نوسانات بیت کوین در مقابل طلا کمترین نوسانات ثبت شده است و در حالی که نوسانات دارایی های مخاطره آمیز در سراسر جهان رو به افزایش بوده است، نوسانات بیت کوین در حال کاهش است. با این حال، در کوتاه مدت، مک گلون انتظار دارد بیت کوین قبل از زوم بالاتر تحکیم کند.

ال ساندرز مدیر عامل اخبار ناگت در مصاحبه ای با Cointelegraph گفت که قیمت بیت کوین می تواند تا «۱۰۰٬۰۰۰ دلار در پنج سال آینده» تجمع کند و اگر به ارز ذخیره جهانی تبدیل شود، آنگاه می تواند تا سال ۲۰۳۵ به یک میلیون دلار برسد.

هنگامی که بازارها صعودی هستند، به دلیل حرص به راحتی میتواند روند رو به رشد را مشاهده کنیم، با این حال هر مرحله گاو نر شاهد اصلاحات دوره ای هست؛ از این رو، معامله گران باید مراقب باشند و سود کاغذی خود را با از دست دادن توقف مناسب محافظت کنند.

حالا بیاییم با توجه به مطالب فوق به بررسی 5 ارز معتبر بپردازیم و با پیدا کردن سطوح حمایتی و مقاومتی بتوانیم تصمیم درستی در خریدف فروش و یا نگهداری بگیریم.

بیت کوین

بیتکوین پس از رالی افزایش قیمت در هفته های اخیر، اکنون در وضعیت اصلاح به سر میبرد. این ارز توانست به اهدافی که مشخص کرده بودیم برسد و حالا بعد باید بیشتر مراقب بازار باشیم، چراکه جو روانی زیادی ایجاد خواهد شد؛ مخصوصا در قیمت ۲۰ هزار و باید از روش های مدیریت سرمایه استفاده کنیم. بزودی آموزش استفاده از روش مدیریت سرمایه و سیو سود به شما داده خواهد شد.

توجه داشته باشید که نمودار طمع خرید بیت کوین اکنون به بالاترین حد ممکن رسیده است و ممکن است در هر ساعت تغییرات زیادی را شاهد باشیم.

 • حمایت: ۱۶۸۰۰ و ۱۶۵۰۰
 • مقاومت : ۱۷۵۰۰
 1. اندیکاتورهای تکنیکال MACD صعود را نشان میدهد
 2. نمودار RSI نیز در سطح 32 قرار دارد و متعادل است

اتریوم

با نزدیک شدن به فاز صفر راه اندازی اتریوم 0.2، روز به روز بر افرادی که بر روی این ارز مشغول سرمایه گذاری هستند افزوده میشود. همین امر موجب افزایش قیمت فوق العاده اتریوم در هفته اخیر شده است و هرچند اکنون در قیمت 520 دلار به سر میبرد، اما این احتمال وجود دارد که در روزهای آینده شاهد رسیدن قیمت این ارز به 600 دلار باشیم.

اتریوم در ترازی بالاتر از 500 دلار در حال معامله است و همچنان به روند صعودی که از ابتدای ماه نوامبر شروع کرده بود، ادامه می‌دهد. با تکمیل 50 درصد از اتریوم های استیک شده مورد نیاز برای راه اندازی اتریوم 0.2 قیمت این ارز به 600 دلار نزدیک شد.

هرچند تا هفته گذشته تنها 18 درصد از اتریوم های استیک شده مورد نیاز برای راه اندازی فاز صفر اتریوم 0.2 تامین شده بود، اما گذارش های جدید نشان میدهد که این رقم اکنون به 50 درصد یعنی 180،000 اتر رسیده است.

بدین ترتیب تنها 233،472 اتریوم برای راه اندازی فاز صفر احتیاج است. همین امر باعث شده که طب خرید اتریوم در روزهای اخیر افزایش یابد.

اتریوم بعد از شکست مقاومت بسیار مهم 488 دلار که تحلیل قبل خدمتتون عرض کرده بودیم، حالا به سطح حمایت تغییر کرده است.                                    

 • حمایت: 488
 • مقاومت:کوتاه مدت 550 و بلند مدت 773
 1. اندیکاتور های تکنیکال: MACD منفی است
 2. Rsi در تایم فریم 1 روز نزدیک سطح 31 و نرمال است

در صورت شکست مقاومت ها یا حمایت ها نمودار آپدیت میشود

ریپل

قیمت ریپل (XRP) طی یک هفته‌ گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته و پس از آنکه به بالاترین رقم خود در سال جاری میلادی رسید، امروز با کاهش ارزش 20 درصدی رو به رو است.

در ماه‌های اخیر، ارز دیجیتال بیت‌کوین بیشتر مورد توجه کاربران و سرمایه‌گذاران بوده است، اما در نهایت آلت‌کوین‌ها نیز پیروی از روند صعودی رهبر خود را آغاز کرده‌ و برخی از آنها در روزهای گذشته، رشد دو رقمی ارزش بازار خود را تجربه کرده‌اند.

 • حمایت: 0.47
 • مقاومت: 0.70
 1. اندیکاتور MACD: در تایم فریم روزانه نزولی
 2. RSI: در تایم فریم روزانه بالای سطح 43 است و تعادلی است

در صورت شکست حمایت ها و مقاومت ها نمودار آپدیت میشود

چین لینک

چین لینک که در روزهای اخیر رشد 20 الی 30 درصدی را تجربه کرده بود، امروز با کاهش 22 درصدی مواجه است. البته اکنون شرایط کمی جبران شده و قیمت آلت کوین ها نیز با صعودی شدن قیمت بیت کوین در حال رشد است.

 • حمایت: ۱۲
 • مقاومت: ۱۴ و ۱۶
 1. اندیکاتور MACD: منفی و نزولی
 2. RSI بر روی عدد 22 و سیگنال خرید صادر شده

لایت کوین

 • حمایت: ۶۰
 • مقاومت: ۸۴
 1. اندیکاتور MACD: منفی و نزولی است
 2. RSI بر روی 32 و خنثی است
برچسب ها :
تحلیل تکنیکال روزانه
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید