تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال ( 14 آذرماه 1400)

تیم بیدارز

در هفته اخیر روزهای پرنوسانی در بازار ارزهای دیجیتال از جمله اصلاحات شدیدی در بیت کوین و مخصوصاً آلت کوین‌ها را شاهد بودیم. به عنوان مثال کاردانو تا محدوده 1.3 دلار ریزش شدیدی را تجربه کرد اما دومین ارز قدرتمند دنیا یعنی اتریوم با توجه به خبر بالا آمدن لایه دوم اتریوم در حال تلاش برای شکستن سقف تاریخی خود است که فعلاً موفق نبوده ولی از طرف دیگر روند رو به رشد و باثباتی را در این ارز نسب به سایر ارزها شاهد هستیم.

در این مقاله با موضوعات زیر آشنا خواهید شد:

با توجه به مطالبی که بیان کردیم، می‌خواهیم نگاهی کلی به سه ارز صدر جدول برترین رمزارزها بیندازیم که آیا بیت کوین و دنیای ارزهای دیجیتال می‌توانند به روند صعودی و رو به جلویی که داشت را ادامه بدهد یا باید انتظار یک بازار خونین را داشته باشیم!

BTC/USDT

با توجه به تصویر زیر، قیمت بیتکوین وارد اصلاح زمانی شد که دلیل این موضوع را می‌توان اخباری درباره ویروس جدید omicron و اتفاقاتی همچون ریزش 2 درصدی بازار بورس جهانی حجم بیت کوین ذخیره در صرافی‌ها به پایین‌ترین سطح سه سال اخیر رسیده است. لارک دیویس، تحلیلگر و سرمایه‌گذار مطرح ارزهای دیجیتال، اخیراً نموداری را در توییتر خود به اشتراک گذاشته است که میزان ذخایر بیت کوین موجود در کیف پول صرافی‌های متمرکز را نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال BTC/USDT

از دید تکنیکال به طور کلی بیت کوین پس از این اصلاح شدید که تا محدوده 40000 هزار دلار ادامه داشت، بازگشت خوبی را تجربه کرد و در حال حاضر در قیمت 49000 دلار مبادله میشود. در تایم فریم روزانه بیتکوین در یک کانال صعودی قرار دارد که کف کانال را می‌توان یک حمایت حیاتی در نظر بگیریم که در محدوده 40000 دلار می‌باشد. از لحاظ اندیکاتورها، اکثرا در محدوده تعادل و باقی سیگنال فروش می‌دهند مانند اندیکاتور MACD و MOMENTUM و از دید مووینگ اوریج ها غالباً سیگنال قوی فروش را صادر کردند که این نشان‌دهنده اصلاح بازار است.

ETH/USDT

هر روز شاهد اصلاحات کم و از طرفی ثبت رکورد جدید توسط این رمز ارز هستیم. با نزدیک شدن به بالا آمدن لایه دوم اتریوم، همچنان خودش را بالای 4000 دلار ثابت نگاه داشته است و در تلاش برای شکستن سقف تاریخی (ATH) خود است. از دید تکنیکال حمایت اصلی که به عقیده بنده اصلاً به آن سطح نخواهد رسید عدد 1500 دلار است. 

تحلیل تکنیکال ETH/USDT

با رسم فیبوناچی اصلاحی اولین حمایتی که اتریوم بعد از 4000 دلار، محدوده 3700 و سپس 3000 می‌باشد. اکثر اندیکاتورها در تایم فریم روزانه مانند بیت کوین در حالت خنثی قرار دارند و فقط اندیکاتور معروف MACD سیگنال فروش را فعال کرده است و از طرف دیگر بیش از نیمی مووینگ اوریج ها سیگنال قوی فروش را نشان می‌دهند.

BNB/USDT

اگر به نمودار تغییرات قیمت بایننس کوین در بازه زمانی روزانه نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که BNB در یک الگوی صعودی قرار دارد. اگر نمودار قیمتی بتواند این الگو را به سمت پایین بشکند، انتظار یک اصلاح تا محدوده 500 و سپس 400 دلار وجود دارد.

از طرف دیگر در صورت بالا ماندن بالای کف این کانال، می‌توانیم شاهد رشد تا سقف کانال که به عبارتی سقف تاریخی 690$ باشیم. اندیکاتورهای مهمی که نیاز داریم برای بررسی این رمز ارز MACD و RSI است که اندیکاتور MACD سیگنال فروش و RSI وضعیت خنثی برای ادامه جهت روند بایننس کوین را پیش‌بینی می‌کند.

تحلیل تکنیکال BNB/USDT

مووینگ اوریج های 100 و 200 در تایم فریم روزانه سیگنال فروش را نشان میدهد و اگر هردوی آن‌ها را باهم ترکیب کنیم به این نتیجه می‌رسیم که روند همچنان صعودی می‌باشد و در صورت منفی بودن بازار، می‌توان انتظار اصلاح کمی را داشته باشیم.

نگاه کلی به قیمت‌ها

دیروز آسیب وارد شده به آلتکوین‌ها به مراتب از بیت کوین سخت‌تر بود. اتریوم از 4700 دلار به حدود 3500 دلار رسید. با این حال دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار پس از 7.5 درصد افزایش روزانه، با قیمتی حدود 4200 دلار معامله می‌شود.

بایننس کوین نیز به شدت سقوط کرد، اما افزایشی مشابه به بالای 570 دلار بازگشته است. سولانا (3%)، کاردانو (2%)، پولکادات (2%) و شیبا اینو (5%) نیز دستاوردهای اندکی داشته‌اند.

نگاه کلی به قیمت‌ها

سایر آلتکوین‌های بزرگ بازار مثل ریپل (12٪)، دوج کوین (8.5%) و ترا (30%) امروز شاهد رشدی دورقمی بوده‌اند. درنتیجه این حرکت، LUNA رکورد جدیدی را در حدود 80 دلار به ثبت رساند.

افزایش بیشتر قیمت در تایم فریم روزانه در رمزارزهایی چون Livepeer (22%), Loopring (20%), Elrond (20%), Quant (18%), Decentraland (18%), Enjin Coin (17%), Holo (16%), THORChain (15%), The Sandbox (12%), Helium (12%) مشهود است. به این ترتیب ارزش بازار ارزهای دیجیتال از پایین‌ترین سطح 2 تریلیون دلاری دیروز، بیش از 300 میلیارد دلار افزایش یافته است.

ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها