تحلیل تکنیکال تخصصی اتریوم (11 مرداد)

تیم بیدارز

قیمت اتریوم پس از سقوط تا محدوده 1700 ،توانست کف حمایتی خوبی در این محدوده ایجاد کند. با افزایش دارایی های نهنگ های اتریوم و جدا کردن خود از بیت کوین،عملکرد قابل توجهی را نسبت به پادشاه رمزارزها داشت.

بر اساس یک گزارش جدید، دومین دارایی رمزنگاری شده جهان از نظر رشد حجم معاملات در نیمه اول امسال بر بیت کوین پیشرفت کرده است. طبق اعداد ارقام منتشر شده از سوی کوین بیس، حجم معاملات Ethereum در نیمه اول امسال سریع تر از بیت کوین رشد داشته است.

احساسات معامله گران در مورد رمزارز اتریوم از اواسط ماه می (دهه سوم اردیبهشت) تاکنون، در مثبت ترین حالت خودش است. این امر نشان می‌دهد که بر اساس داده های توییتر، خوش‌بینی فعالان حوزه رمزارزها، در مورد اتریوم افزایش یافته است

چه برای سرمایه گذاری بلندمدت و چه ترید کردن ما در هر صورت نیاز به تحلیل فاندامنتال و تکنیکال داریم که میخواهیم هم برای افراد تریدر و هم برای سرمایه گذاران مطالبی را قرار دهیم که برایشان مفید باشد.

تحلیل تکنیکال تخصصی اتریوم ( 11 مرداد 1400)

همانطور که در جریان روند بازار هستیم، شاهد بازپس گیری قیمت 2000 دلاری اتریوم در روزهای اخیر بودیم و با رشد 55 درصدی ،توجه همه را به خود جلب کرد. در حال حاضر ارزش هر واحد اتریوم 2600 دلار میباشد که بالاتر از میانگین متحرک 100 ساعته است.

در ابتدا اگر بخواهیم از دید تکنیکال به قضیه نگاه کنیم، باید از تایم فریم ها طولانی تر مانند سالانه، ماهانه و هفتگی استفاده کنیم که ما میخواهیم از تایم فریم هفتگی به بررسی اتریوم بپردازیم.

تحلیل تکنیکال تخصصی اتریوم ( 11 مرداد 1400)

در تایم فریم هفتگی شاهد یک حمایت اصلی در محدوده 1500 دلار هستیم و حمایت نزدیکی که میتوان برای اتریوم در نظر گرفت 2000 دلار می باشد. از سوی دیگر مقاومت 2850 که خط کیجن سن هم در آن ناحیه قرار دارد و عدد 4400 به ترتیب مقاومت های اصلی برای سرمایه گذاران هستند.

نمودار یک روزه اتریوم

با تشکیل الگو مثلث در تایم فریم روزانه و سپس خارج شدن از این الگو، میتوان پیش بینی کرد که برای میان مدت و بلندمدت، تا ارتفاع مثلث یعنی محدوده 4000 دلار قمیت رشد داشته باشد. با رسم فیبو اکستنشن مقاومت های که میتوان در نظر گرفت اعداد 2722 و 3348 هستند و امکان اصلاح در همین نقطه ای که هستیم وجود دارد.

 الگو مثلث در تایم فریم روزانه

در تایم فریم 4 ساعته همانطورکه مشاهده میکنید، یک کانال رنج در بازه 1700 و 2850 است که این عدد مقاومت مهمی برای اتریوم به حساب محسوب میشود. در صورت ادامه روند صعودی و شکست مقاومت 2850 و با احتساب مقاومت 4300 میتوانیم یک رشد 61 درصدی را تجربه کند. اما در صورت رد نکردن این مقاومت و وارد شدن به اصلاح میتوانیم ابتدا شاهد اصلاح 20 درصدی تا محدوده 2000 دلار و سپس اصلاح 34 درصدی تا محدوده 1700 دلار باشیم. 

اگر بخواهیم دقیق تر و کلیدی تر به اتریوم بپردازیم، در تایم فریم یک ساعته هم تحلیل می کنیم. در تصویر فوق با توجه به قرار گیری اتریوم در کانال صعودی، میتوانیم همچنان شاهد رشد این رمزارز باشیم. با توجه به برخورد با خط میانی کانال وارد اصلاح شد و اگر این اصلاح ادامه دار باشد می تواند تا محدوده 2450 که کف کانال قرار دارد اصلاح کند و در صورت رشد و رد کردن خط میانی میتواند تا سقف کانال یعنی محدوده 2850 قرار دارد رشد داشته باشد.

این تحلیل صرفا نظرشخصی نویسنده می باشد و شما باید با توجه به شناخت کافی از بازار چه از دید فاندامنتالی و چه از دید تکنیکالی در منطقه ای مناسب با توجه به مدیریت سرمایه نقاط ورود و خروج را پیدا کنید و به سود برسید.

سرمایه‌گذاری موفق، پیش‌بینی کردن پیش‌بینی‌های دیگران است.«جان مینارد کینس»

Follow:
تیم بیدارز
ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها