تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالی کاردانو (21 مرداد ماه) | بیدارز

نویسنده: علیرضا شیدایی
تاریخ: ۰۰/۰۵/۲۱ | ۱۹:۲۳ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه تعداد بازدید: ۶۰۴
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالی کاردانو (21 مرداد ماه)  | بیدارز

معامله گر معروف پیتر برانت میگوید که کاردانو با افزایش قیمت اخیر خود، الگوی نزولی اصلی را خنثی کرده است 

به گفته پیتر برانت کهنه کار معاملات کالا، کاردانو رمزارز بومی بلاک چین اثبات سهام، پس از تشکیل یک الگوی نزولی موفق به جلوگیری از سقوط عمده قیمت شده است. در توییت اخیر این چارتیست برجسته اظهار میدارد که این رمزارز پس از پیشرفت اخیر، الگوی سر و شانه را خنثی کرده است.

برانت در ابتدا انتظار داشت که کاردانو به همان شیوه لایت کوین در اواسط سال 2018 پس از تشکیل الگوی نزولی فوق الذکر رشد کند با این حال ظاهرا ریکاوری اخیر ثابت کرده که او اشتباه تصور می کرده است در اوایل امروز کاردانو بیش از 8 درصد رشد یافت و به بالاترین سطح خود از 15 ژوئن رسید و توانسته از تمام آلتکوین های اصلی، از جمله بایننس کوین عملکرد بهتری را به نمایش بگذارد.

قیمت کاردانو طی 24 ساعت گذشته با رشد 20 درصدی تا محدوده 1.8 دلار رشد کرد و در این تحلیل به بررسی این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

در تحلیلی که در تایم فریم هفتگی انجام دادیم، همانطور که مشاهده میکنید با رسم فیبواکسنتشن، فیبو 0.38 (1.92$) و فیبو 0.5 (2.2$) مقاومت های کلیدی محسوب میشوند. از طرفی با وجود خط روندی که وجود دارد، 1.22 و سپس فیبو 1 دلار حمایت های حیاتی برای کاردانو می باشند.

تحلیل تکنیکال کاردانو

تشکیل الگوی مثلث در تایم فریم روزانه و سپس رشد تا ارتفاع مثلث را شاهد هستیم، با این حال همچنان میتوانیم اهداف بالاتری را برای کاردانو در نظر بگیریم. از دید ایچی موکو، کاردانو توانسته با قدرت، ابر پیش رویش را پشت سر بگذراد و شاهد یک پامپ 20 درصدی بودیم. 1.9 دلار به‌ عنوان اولین مقاومت پیش روی کاردانو عمل می‌کند. مقاومت اصلی بعد هم در نزدیکی 2.5 دلار تشکیل شده است. این ناحیه سقف تاریخی قیمت کاردانو است.

تحلیل تکنیکال کاردانو

با وجود پامپ قیمتی تا محدوده 2.5 دلار، اگر به نمودار قیمتی این ارز نگاهی بیندازیم میبینم که در یک کانال رنج در حال معامله است، اما تلاش های مکرری برای شکست کانال انجام شده بود که سرانجامی نداشت. البته در چند روز اخیر برای بار دیگر این امر صورت گرفته و کاردانو پس از برخورد به کف کانال (1$)، استارت خودش را زد و بالاخره پس از گذشت 2 ماه توانست محدوده مقاومتی 1.5 دلار را پشت سر بگذارد. این ارز در حال حاضر در محدوده 1.78 دلار در حال معامله است.

با توجه به رشد قیمتی و از همه مهم تر حجم معاملات نسبتا بالایی که در روزهای اخیر در کاردانو شاهد هستیم، میتوانیم اهداف بلندمدتی حتی بالاتر از سقف تاریخی آن را تصور کنیم.

تحلیل تکنیکال کاردانو 2

صعود اخیر کاردانو از محدوده 1 دلار با توجه به سرعت بالایی که دارد حاوی نشانه‌هایی است. برای همین می‌بایست بر اساس شرایط و نشانه‌های بازار در طول زمان تصمیم گرفت که بهترین عملکرد را داشته باشیم.

این تحلیل صرفا نظرشخصی نویسنده می باشد و شما باید با توجه به شناخت کافی از بازار چه از دید فاندامنتالی و چه از دید تکنیکالی در منطقه ای مناسب با توجه به مدیریت سرمایه نقاط ورود و خروج را پیدا کنید و به سود برسید.

من به شما می ‌گویم چگونه ثروتمند شوید. درها را ببندید، وقتی همه حریص هستند، ترسان باشید و وقتی همه ترسیده‌اند شما حریص شوید. (وارن بافت)

برچسب ها :
تحلیل تکنیکال روزانه
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید