تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالی بیتکوین (9 مرداد ماه) | بیدارز

نویسنده: علیرضا شیدایی
تاریخ: ۰۰/۰۵/۰۹ | ۱۹:۴۷ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه تعداد بازدید: ۶۳۴
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتالی بیتکوین (9 مرداد ماه)  | بیدارز

پس از هفته ها اصلاح، سرانجام بازار ارز دیجیتال روند صعود را در پیش گرفته است و بیت کوین امروز دهمین کندل روزانه سبز خود را ثبت کرد. در ابتدا میخواهیم بیت کوین را به دید بلند مدت بررسی کنیم و همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید، تحلیل بیت کوین در تایم فریم هفتگی میتواند گزینه مناسبی باشد.

اولین ارز دیجیتال جهان در حال حاضر در تراز قیمتی 41600 دلار معامله میشود، با این حال با وجود تثبیت بالای محدوده 40000 دلار ،این مقاومت تبدیل به یک حمایت بسیار قوی خواهد شد؛ از طرفی شاخص ترس و طمع به عدد 60 رسیده که این نشان دهنده به طمع افتادن مردم میباشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 9 مرداد

به دید بلندمدت حمایت اصلی 20000 دلار است و این محدوده دقیقا روی مووینگ 100 قرار دارد. نقاطی که میشود برای مقاومت در نظر گرفت محدوده 45000 و مقاومت اصلی 50000 دلار است. در تایم فریم روزانه، با توجه به اعداد فیبوناچی مقاومت 50000 دلار مقاومت پیشروی برای بیت کوین محسوب میشوند و از سمتی دیگر حمایت 41300 و سپس 34100 برای این رمزارز فعال است.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده میکند، بیت کوین پس از رشد شارپی تا محدوده 64000، وارد فاز ریزشی سنگینی تا محدوده 28600 شد و اگر بتواند بالای محدوده 40000 دلار خودش را تثبیت کند، ممکن است به دید بلندمدت سقف قبلی خود را پس بگیرد و مثل گذشته طرفداران زیادی را به خود جذب کند. 

همچنین در تایم فریم 4 ساعته، در یک کانال رنج در محدوده 28000 تا 35000 دلار قرار داریم که با قدرت توانست از این کانال خارج شود و اگر بتواند همچنان به رشد تصاعدی خود ادامه دهد، نهنگ های بیشتری برای افزایش سرمایه وارد بازار میشوند و از طرفی شاهد اعداد نجومی برای بیت کوین خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 9 مرداد

همچنین با توجه به تحلیلی که با رسم اندیکاتور ایچی موکو انجام دادیم و اخبار مثبتی که طی روزهای اخیر انتشار پیدا کرده است، میتوانیم بگوییم اعداد 50000 و 60000 دلار دور از انتظار نیست.

حمایتی که در تایم فریم 4 ساعته برای معامله گران کوتاه مدت میتوان در نظر گرفت، محدوده 40000 دلار و مقاومت 42000 دلار برای این ارز محبوب فعال است.

این تحلیل صرفاً نظر شخصی نویسنده می‌باشد و شما باید با توجه به شناخت کافی از بازار، چه از دید فاندامنتالی و چه از دید تکنیکالی در منطقه ای مناسب، با توجه به مدیریت سرمایه نقاط ورود و خروج را پیدا کنید و به سود برسید.

به شما می‌گویم چگونه ثروتمند شوید. درها را ببندید. وقتی همه حریص هستند شما بترسید و وقتی همه ترسیده‌اند شما حریص شوید. «وارن بافت»

برچسب ها :
تحلیل تکنیکال روزانه
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید