اولین روزهای بیت کوین: پرداخت 10 بیت کوین برای سوشی و فروش 55000 بیت کوین زیر 30 دلار!

تیم بیدارز

در این هفته بیت کوین توانست رکورد بالاترین قیمت خود را بشکند. به همین مناسبت، کشمیر هیل خبرنگار نیویورک تایمز، مقاله ای به نام «چطور بیت کوین های خود را برای سوشی نابود کردم: شام سوشی 200000 دلاری» نوشت و در این مقاله توضیح داد که چطور چندین غریبه را به صرف سوشی دعوت کرده و 10 بیت کوین (که قیمت کنونی آن 224 هزار دلار است) برای این شام پرداخته است.

علاوه بر این، مارتی مالمی نیز که یکی از اولین خریداران بیت کوین است، مقاله ای نوشته و در آن توضیح داده است که 55 هزار بیت کوین را فروخته، که اگر نمی فروخت ارزش کنونی آن 1.2 میلیارد دلار بود.

در سال 2013 روزنامه نگاری 10 بیت کوین را برای صرف شام با غریبه ها صرف کرد

قیمت بیت کوین در هفته اخیر به بالاترین قیمت خود تا کنون رسیده است و برخی افراد شروع به نوشتن خاطرات خود از خرج کردن بیت کوین هایشان در روزهای اول کرده اند.

برای مثال، کشمیر هیل که ستون نویس معروف نیویورک تایمز است، اخیرا درباره تجربه خود از یک هفته زندگی با بیت کوین در سال 2013 نوشته است. هیل می گوید که در آن زمان، هر بیت کوین را به قیمت 136 دلار در کوین بیس خریداری کرده و یک شب 10 بیت کوین (224 هزار دلار) را برای خرید سوشی پرداخت کرده است.

هیل درمورد این تجربه یک هفته ای خود می گوید: در ماه مه 2013، یک شبه مبلغی که الان حدودا 200 هزار دلار می ارزد را، برای خرید رول ماهی و میگوی خام برای افرادی که تازه با آن ها ملاقات کرده بودم، صرف کردم. در آن زمان خبرنگار مجله فوربز بودم و در زمینه فناوری و امنیت فعالیت می کردم. بیت کوین را به عنوان یک فناوری محافظ حریم شخصی می دانستم که به افراد اجازه خرید آنلاین به صورت ناشناس را می دهد، و مثل پرداخت وجه نقد در دنیای واقعی است.

در آخرین شب از هفته بیت کوینی، هیل تصمیم گرفت که با خوردن سوشی در مکانی به نام Sake Zone این شب را جشن بگیرد. او در ردیت دعوت نامه ای برای غریبه ها فرستاد و یک میز برای 15 نفر یا بیشتر در رستوران یونگ چن رزرو کرد.

در سال 2020 و با گذشت سال ها پس از این اتفاق، هیل با مدیر رستوران یونگ چن تماس گرفت. به لطف پذیرش تجار در آن سال ها که شامل 10 بیت کوین هیل نیز می شده است، یونگ چن هم اکنون حدود 41 بیت کوین دارد (923 هزار دلار). اکنون چن و همسرش به دلیل خستگی از ساعت کاری زیاد، تصمیم به بازنشستگی گرفته اند.

مارتی مالمی: اگر 55000 بیت کوینی که استخراج کردم را نمی فروختم، الان میلیاردر بودم!

در داستانی دیگر، مارتی مالمی خاطره خود را از فروش 55 هزار بیت کوین بازگو می کند. مالمی در سال های 2009 تا 2011 از توسعه دهندگان بیت کوین بود.

مالمی در روز جمعه در توئیتی نوشت: اگر 55 هزار بیت کوینی که با لپ تاپم در سال های 2009 تا 2010 استخراج کرده بودم را انقدر زود (قبل از 2012) نمیفروختم، اکنون میلیاردر بودم. جای تاسف دارد، اما قابل توجه است که من و دیگر صاحبان اولیه بیت کوین، جنبشی فراتر از سود شخصی را به حرکت درآوردیم.

مالمی همچنان از خاطره راه اندازی صرافی بیت کوین در سال 2010 نوشته است. وی می گوید که در آن زمان نرخ تبدیل مشخصی وجود نداشته و از این صرافی به عنوان یک درآمد بیت کوینی استفاده می کرده، که در نهایت 30 هزار بیت کوین خود را در آن از دست داده است. این طرفدار بیت کوین به طعنه بیان کرده که حداقل بیشتر از دو پیتزا عایدش شده است!

مالمی همچنین تعریف می کند که در سال 2011، برای پیدا کردن کسب و کار بزرگی که بیت کوین را بپذیرد جایزه ای با 1000 بیت کوین تعیین کرد، اما این جایزه نسیب کسی نشد. وی پس از آن تصمیم گرفت که بیت کوین های خود را نگه دارد، اما در سال 2012 به دلیل پیدا نکردن کار، مجبور به فروش اکثر بیت کوین های خود به قیمت بسیار کم (حدوداً 5 دلار) شد. وی می گوید که او مقادیری پس انداز به شکل بیت کوین دارد و از رشد قیمت اخیر این ارز خوشحال است.

از ساتوشی و تمام افرادی که بیت کوین را به چیزی که امروز هست تبدیل کرده اند، متشکرم. باشد که صلح و سعادت را در دنیا ترویج کند. زنده باد بیت کوین.

Follow:
تیم بیدارز
ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها