خروج سرمایه از بازار طلا و شکستن رکورد حجم بازار رمزنگاری در آینده نزدیک

تیم بیدارز

گزارشات کوین شرز (CoinShares) حاکی از آن است که با کاهش نقدینگی در بازار طلا، ورود سرمایه به بازار ارز رمزها در هفته های اخیر تقریباً رکورد زده است. گزارشی در تاریخ 7 دسامبر، بیان کرده که در 4 هفته گذشته بیش از 9.2 میلیارد دلار سرمایه از بازار طلا خارج و 1.4 میلیارد دلار سرمایه نیز به بازار بیت کوین جذب شده است.

بخش مرکب صندوق رمزنگاری، در دو هفته گذشته شاهد ورود سرمایه 429 میلیون دلاری بوده است و صندوق اتریوم نیز پس از تکمیل فاز 0 «Eth2» با راه اندازی بیکون چین در اول دسامبر، توانست سرمایه قابل توجهی را به خود جذب کند. 20% یا 87 میلیون دلار از سرمایه ورودی هفته گذشته در صندوق های مرتبط با اتریوم سرمایه گذاری شده است.

گزارشات نشان می دهد که هم اکنون مجموعاً 14.9 میلیارد دلار سرمایه در صندوق های سرمایه گذاری رمزنگاری قرار دارند و بیش از 83 درصد از این وجوه در صندوق سرمایه گذاری گری اسکِیل وجود دارد.

تخمین زده می شود که گری اسکیل موفق به کسب 336 میلیون دلار، تنها در سرمایه گذاری های هفته گذشته شده است. شرکت ETC پس از گری اسکیل با ورودی 19 میلیون دلار در رتبه دوم، و شرکت 21Shares با 13 میلیون دلار در رتبه سوم قرار دارند.

عملکرد قیمتی اخیر نشان می دهد که پس از ورودی های ماهانه، دارایی تحت مدیریت مرکب این بخش، در رتبه دوم پس از ورودی عظیم به دلیل هاوینگ 2020 بیت کوین، قرار گرفته است. ورودی ماه اخیر تقریباً نشانگر 0.4% از دارایی های تحت مدیریت مرکب این بخش می باشد.

امسال بیش از 4.8 میلیارد دلار سرمایه به سمت صندوق های رمزنگاری سرازیر شده؛ با این حال این مبلغ تنها برابر با 10.5% از 45.7 میلیارد دلاری است که در همین سال وارد بازار سرمایه گذاری طلا شده است.

Follow:
تیم بیدارز
ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها