آشنایی با انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در بازار سهام | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۸/۱۲/۰۲ | ۱۰:۳۱ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه تعداد بازدید: ۶۳۰
آشنایی با انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در بازار سهام  | بیدارز

سبک‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که عبارت‌اند از: سرمایه‌گذاری ارزشی، سرمایه‌گذاری در سهام رشدی و سرمایه‌گذاری درآمد که در ادامه در بید ارز آن‌ها را مرور خواهیم کرد.

سرمایه‌گذاری ارزشی

در سرمایه‌گذاری ارزشی، سرمایه‌گذار به ارزش یک سهام یا ارز توجه می‌کند؛ یعنی هنگامی که سهام یک شرکت را می­خرد از طریق بررسی فاندمنتال‎های ارائه شده در گزارش­‎های فصلی و سالانه آن شرکت، ارزش اساسی آن را اندازه­ گیری می‌کند. در این نوع از سرمایه‌گذاری زمانی که قیمت سهام یا ارز خاصی پایین‌تر از ارزش بنیادی شرکت باشد، یک موقعیت خرید دارید. سرمایه‌گذاران در این موقعیت معتقدند که بالاخره قیمت آن سهام یا ارز رشد می‌کند و با ارزش بنیادی شرکت برابر می‌­شود.

سرمایه‌گذاری در سهام رشدی

سرمایه‌گذارانی که با این روش کار می­کنند، برایشان مهم نیست که قیمت سهامی که می‌خرند از ارزش بنیادی آن شرکت بیشتر است یا نه. آن‌ها سهام شرکت‌هایی را می‌خرند که درآمدشان مدام در حال افزایش است و ارزششان در مقایسه با کل بازار و سهام شرکت‌های مشابه سریع‌تر افزایش پیدا می‌کند و امیدوارند که از فروششان با قیمت بیشتر سود زیادی ببرند.

سرمایه‌گذاری درآمد

در این نوع سرمایه‌گذاری افراد از خرید شرکت‌های شناخته شده و موفق با سابقه پرداخت سود سهام، سود دریافت می­کنند. در سرمایه‌گذاری درآمد، سرمایه‌گذاران باید مراقب باشند سهم‌هایی را انتخاب کنند که شرایط بنیادی قوی دارند، چراکه اگر شرکت شروع به ضرر کردن کند ممکن است سود سرمایه هم قطع شود.

در کل هیچ قانون خاصی وجود ندارد که یک سرمایه­‎گذار حتماً باید یکی از این سه سبک را انتخاب کند، زیرا گاهی اوقات می­شود چند تا از آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کرد و یک سبک جدید رسید.

برچسب ها :
اقتصاد
شاخص
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید