رمز ارز چیست و چرا میتوان بر روی آن سرمایه گذاری انجام داد؟ | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۸/۱۲/۰۹ | ۱۹:۰۰ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه تعداد بازدید: ۸۹۹
رمز ارز چیست و چرا میتوان بر روی آن سرمایه گذاری انجام داد؟  | بیدارز

رمز ارز ، نمایش دیجیتالی از یک شی با ارزش است . رمز ارزها از رمزنگاری برای تائید و ایمنی بخشیدن به تراکنش‌ها استفاده می‌کنند و افراد زیادی آن را به عنوان شالوده‎ای برای آینده خوب اقتصادی قلمداد کرده‌اند.

مشکل پرداخت­هایی که امروزه انجام می­دهیم چیست؟

به صورت مختصر، روش‌های پرداخت امروزی بسیار متمرکزند. هر خرید که انجام می­دهیم، نیاز است که توسط 3 بخش تائید شود و برای هرکدام یک کارمزد جدا لازم است. این میزان پرداخت در طول زمان رقم قابل توجهی خواهد شد.

 در روش کنونی تراکنش‌ها با تأخیر انجام می‌شوند مانند سامانه ساتنا؛ انجام این کار و تضمین اینکه یک پرداخت انجام شده و وجه آن دریافت گردیده است، ممکن است گاهی روزها توسط بانک زمان ببرد .

 موضوع دیگر این است که این شرکت‌ها احتیاج دارند تا مقدار زیادی از اطلاعات شخصی مشتریانشان را نگهداری کنند تا تشخیص دهند مشتری قابل اطمینان است یا خیر ؛ اما آن‌ها همیشه نمی­توانند تضمین دهند که این اطلاعات امن باقی خواهد ماند.

اگر ما از یک منبع متمرکز اطلاعات استفاده نکنیم، چگونه اثبات می‌شود که وقتی چیزی را می‌خریم، وجهی پرداخت کرده‌ایم؟ یا اینکه اصلاً توانایی مالی (استطاعت مالی) برای خرید را داریم؟

حل این موضوع یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهایی است که تاکنون و برای نخستین بار توسط رمز ارزها حاصل آمده است.

 بیت کوین یک شبکه پرداخت همتا به همتا است. وظیفه این شبکه ، نگهداری از دفتر کل‌های تصدیق شده ایست که بین تمام افراد به اشتراک گذاشته شده است .

 به دلیل آنکه هیچ نهادی مسئول مرکزی نیست، هیچ اجرت نامتعارفی هم وجود ندارد و ریسک در معرض خطر قرار گرفتن اطلاعات شخصی به صفر می‎رسد .

بیت کوین یک رمز ارز است که موضوع پرداخت را حل کرده است؛ اما رمز ارزها چه کارهای دیگری می­توانند انجام دهند؟

از سال 2008 تعداد بی‌شماری از رمز ارزها ایجاد شده‌اند. تعداد زیادی از آن‌ها عملکردهای گوناگونی در اکوسیستم‌های مختلف بلاکچین دارند.

سرمایه گذاران آن‌ها را می‌خرند (روی آن‌ها سرمایه گذاری) زیرا آن‌ها به محصولی که پایه و اساس آن ارز است اعتقاد دارند.

بسیاری از مردم به رمز ارزها به عنوان ابزاری نگاه می‌کنند که می­تواند به کشورهای در حال توسعه از طریق کاهش کارمزدها، پیشنهاد دسترسی گسترده ­تر به بانکداری، مبارزه با تورم و مبارزه با فساد کمک کند.

تنها زمان خواهد گفت که آیا آن‌ها می­توانند جهان را به طرز چشم‌گیری تغییر دهند یا نه!

برچسب ها :
رمز ارز
شاخص
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید