پاسخ به 20 سوال در رابطه با بیتکوین که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد

تیم بیدارز

بیت کوین نوعی ارز دیجیتال کنترل نشده است که اولین بار توسط Satoshi Nakamoto در سال 2008 ایجاد شد. همچنین با عنوان “رمز ارز ” شناخته می‌شود که هدف آن دور زدن کنترل‌های ارزی دولت و ساده کردن معاملات آنلاین با خلاص شدن از شر واسطه‌های پردازش پرداخت شخص ثالث است.

تراکنش‌های بیتکوین با استفاده از یک دفتر کل توزیع شده در یک شبکه باز، عمومی و ناشناس ذخیره شده و انتقال می ­یابند. در سوی دیگر بلاکچین فناوری زیرساخت آن است که دفتر کل تراکنش‌های بیت کوین را نگه داری میکند.

هرچند برای ورود به بازار ارزهای دیجیتالی و کسب درآمد از آن به آموزش های زیادی احتیاج است، اما ما در ادامه در مجله اینترنتی بید ارز به برخی از سوالات رایج پیرامون بیتکوین و برخی دیگر از ارزهای دیجیتالی محبوب پاسخ داده ایم که احتمالا مورد نیاز تمام افراد تازه وارد به این حوزه است. توجه داشته باشید که اعداد و ارقام ذکر شده در این مقاله با گذشت زمان تغییر خواهد کرد.

بیت کوین های باقی مانده برای استخراج 2,430,368.8 
بیت کوین های منتشرشده (درصد)    88.42
کل بیت کوین های موجود در حال حاضر  18,569,631.25
بیت کوین های جدید روزانه  900

1- چه تعداد بیت کوین در حال حاضر در گردش است؟

در زمان نگارش این مقاله 18,569,631.25 بیت کوین وجود دارد. این رقم حدود هر 10 دقیقه، زمانی که بلاک های جدید توسط ماینر ها استخراج میشوند تغییر میکند.

2- تعداد بیت کوین ها

بیشترین مقدار بیت کوین که می‌تواند وجود داشته باشد، 21 میلیون می باشد.

3- چه مقدار بیت کوین برای ماین کردن باقی مانده؟

2,430,368.8 بیت کوین برای استخراج باقی مانده است.

4-چه مقدار بیت کوین گم شده است؟

چه مقدار بیت کوین گم شده است؟

جواب دقیقی وجود ندارد، با این حال سرنوشت 3 الی 4 میلیون از این کوین مشخص نیست.

5- روزانه چه مقدار بیت کوین ماین میشود؟

به صورت میانگین روزانه 144 بلاک ماین میشود که هر بلاک شامل 12.5 بیت کوین میشود، بنابراین درمجموع روزانه 1800 بیت کوین ماین میشود.

به دلیل اینکه ماینر ها در طول سال های اخیر به قدرت هش دستگاه خود افزوده اند، بلاک ها به جای هر 10 دقیقه حدوداً هر 9.5 دقیقه استخراج میشوند. این باعث میشود روزانه بیتکوین بیشتری استخراج شود؛ بنابراین روزانه بیش از 1800 بیتکوین استخراج میشود.

6- چه مقدار بیت کوین تاکنون استخراج شده است؟

با توجه به اینکه بیتکوین فقط  با ماین کردن خلق می‌شود، در حقیقت همه بیتکوین های موجود بیتکوین هایی هستند که استخراج شده است. رقم کنونی آن در حال حاضر 18,569,631.25 کوین می باشد.

7- در حال حاضر چند بلاک بیت کوین وجود دارد؟

627,811 بلاک تا کنون استخراج شده است.

8- ساتوشی خالق بیتکوین چند بیت کوین در اختیار دارد؟

برخی تخمین میزنند که ساتوشی حدود 900,000 بیت کوین دارد. این عدد به طور قابل توجهی قابل بحث است، برخی ادعا می‌کنند او حدود  300,000 بیت کوین دارد.

9- چه مقدار بیت کوین تاکنون دزدیده شده است؟

چه مقدار بیت کوین تا کنون دزدیده شده است؟

اینکه دقیقاً چند بیتکوین تا کنون دزدیده شده است نامشخص است. 850,000 بیت کوین طی هک (mt.gox) دزدیده شد که بزرگترین هک تاریخ این ارز رمز است. 120,000 بیتکوین دیگر در سال 2016 از بیتفینکس دزدیده شد که روی هم حدود 970,000 بیت کوین میشود.

با این حال بیت کوین به سرقت رفته به معنی بیتکوین دزدیده شده نیست. این احتمال وجود دارد که این بیتکوین های به سرقت رفته هنوز در گردش باشند و ممکن است حتی اکنون در دست سارقان اصلی نباشند.

10- چند میلیونر بیت کوینی وجود دارد؟

این غیر ممکنه که بگوییم چند میلیونر بیت کوینی وجود دارد؛ اما با محاسبات ریاضی میتوان حداکثر میلیونرهای بیت کوین رو تخمین زد. اگر قیمت بیت کوین رو 18 هزار دلار در نظر بگیریم، شما به 55 بیتکوین نیاز دارید تا به دلار یک میلیونر بیت کوین باشید.

با توجه به اینکه 18,347,637.5 بیت کوین در گردش وجود دارِد، حداکثر 141,068 نفر هستند که میتوان آنها را میلیونر بیت کوینی دانست. با در نظر گرفتن همه احتمالات، مقدار واقعی بسیار کمتر از این عدد میباشد و احتمالاً حدود 30 تا 60 هزار نفر با بیش از یک میلیون دلار بیت کوین وجود دارند.

11- چند ماینر (استخراج کننده) بیت کوین وجود دارند؟

Slush pool (یکی از استخرهای استخراج) حدود 200,000 ماینر دارد که آنها 12 درصد هش شبکه رو در اختیار دارند. اگر برای همه استخر ها این اعداد رو در نظر بگیریم احتمالاً بیش از یک میلیون ماینر وجود دارند.

12- زمانی که همه 21 میلیون بیت کوین استخراج شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در حال حاضر درآمد ماینر ها بیشتر از طریق پاداش بلاک کسب می شود. وقتی همه بلاک ها استخراج شود دیگر پاداش بلاکی برای پرداخت به ماینر ها وجود نخواهد داشت. در عوض دستمزد تراکنش جایگزین آن خواهد شد. وقتی که یک استفاده کننده بیت کوین تراکنشی را انجام می‌دهدT مقدار کمی از آن تراکنش به جای پاداش بلاک به یک ماینر (استخراج کننده) داده میشود که به آن دستمزد تراکنش گفته میشود.

13- قبل از وقوع هاوینگ بعدی چه تعداد بیت کوین ماین خواهد شد؟

2,430,368 بیت کوین برای استخراج تا هاوینگ بعدی وجود دارد

14- چند میلیونر بیت کوین وجود دارد؟

چند میلیونر بیت کوین وجود دارد؟

با رسیدن بیتکوین به 18 هزار دلار، تعداد زیادی میلیونر وجود نخواهد داشت. از آنجایی که دوقلو های وینکلوس بیش از 100,000 بیت کوین دارند با رسیدن بیت کوین به بالای 10,000 آنها میلیونر خواهند بود.

15- چند کوین از بیت کوین کپی برداری کرده اند؟

بیشتر کوین ها از سورس کد بیتکوین کپی برداری کرده اند. bcash فورکی (نسخه آپدیت شده و تغییر یافته) از بیتکوین است با مقدار کمی تفاوت. لایت کوین نیز فورکی از بیت کوین است با الگوریتم استخراج  و زمان بلاک متفاوت.

16- چه مقدار لایت کوین وجود دارد؟

در زمان نگارش این مقاله، بیش از 57 میلیون لایت کوین وجود دارد. هاوینگ لایت کوین در اوت 2023 رخ داده است.

17- آیا انتشار بیت کوین مانند طلاست؟

عرضه طلا به صورت تاریخی سالانه 2 درصد افزایش میابد. عرضه بیت کوین بعد از هاوینگ 2020 کمتر از 2 درصد افزایش خواهد داشت و حتی این افزایش بعد از هاوینگ  2024 کمتر از 1 درصد خواهد شد.

18- چه مقدار اتریوم وجود دارد؟

صدور ETH ، درصد سالانه
نمودار انتشار سالانه اتریوم

در حال حاضر کمی بیشتر از 100 میلیون اتر وجود دارد.

19- چقدر طول میکشد تا یک بیت کوین را استخراج کنیم؟

بیتکوین های جدید هر ده دقیقه استخراج می شوند. مقدار زمانی که برای یک ماینر طول میکشد تا یک بیتکوین رو استخراج کنه به قدرت هش دستگاه بستگی دارد.

20- چه کسی بیشترین مقدار بیت کوین را دارد؟

همان‌طور که بالاتر بحث کردیم احتمالاً ساتوشی بیش از هر شخص دیگری بیتکوین دارد.

Follow:
تیم بیدارز
ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها