پیروزی بایدن و 3 سناریو پیش روی قیمت بیت کوین | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۹/۰۸/۲۰ | ۱۰:۵۳ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه تعداد بازدید: ۸۶۴
پیروزی بایدن و 3 سناریو پیش روی قیمت بیت کوین  | بیدارز

سرانجام بعد از حرف و حدیث‌های مختلف، بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شد. پس از انتشار اخبار مرتبط با این موضوع، بازار بورس کشورهای اروپایی یکپارچه سبز رنگ شد و طلا با ریزش 30 دلاری رو به رو گردید.

البته ریزش قیمت طلا متأثر از امیدها برای کارایی واکسن تازه کرونا بوده است. از آنجا که نه بایدن و نه معاون وی هیچ‌گاه به طور رسمی پیرامون ارزهای دیجیتالی خط و مشی مشخصی اتخاذ نکرده‌اند، به طور دقیق نمی‌توان تأثیر این انتخاب را بر بازار کریپتوکارنسی ها پیش‌بینی کرد، اما به طور کلی 3 سناریو محتمل است که در ادامه آن‌ها را مرور خواهیم کرد.

با ارائه بسته نجات اقتصادی جدید، بازار بیت کوین رونق می‌گیرد

ترامپ در ماه‌های پایانی ریاست جمهوری خود قصد ارائه یک بسته محرک اقتصادی جدید دارد. با تزریق دلار بدون پشتوانه به بازار می‌توان پیش‌بینی کرد که برخی از این سرمایه به سمت بازار ارز رمزها هدایت شود و به طبع آن ارزش بازار بیت کوین نیز افزایش پیدا کند.

کنگره قبلاً در ماه اکتبر لایحه محرک 2،2 تریلیون دلاری را پیشنهاد داده بود اما نتوانست از حمایت مجلس سنا برخوردار شود.

بسته دوم محرک اقتصادی می‌تواند بیت کوین را تحت تأثیر مثبت قرار دهد، زیرا به طور قابل توجهی شرایط مالی در ایالات متحده را آرام می‌کند و همچنین باعث تقویت اقتصاد ایالات متحده می‌شود و به نوبه خود اشتهای سرمایه گذاران را برای دارایی‌های پرخطر تحریک می‌کند.

هرچند در سال‌های اخیر بیت کوین سعی کرده تا همبستگی خود با سایر بازارهای سنتی همچون بورس و طلا را کاهش دهد، اما همچنان این رویه در جریان است و افزایش بازارهای موازی به طور غیر مستقیم می‌توانند ارزش بیت کوین را افزایش دهند.

تقویت دلار و کاهش قیمت بیت کوین

پرواضح است که سرمایه گذاران ترجیح می‌دهند پول‌های خود را بر روی بازارهایی با کمترین ریسک سرمایه‌گذاری کنند. قیمت بیت کوین و دلار در اغلب موارد نسبت عکس داشته است و از آنجا که احتمالاً ارائه بسته اقتصادی جدید می‌تواند باعث افزایش ارزش دلار شود، شاید قیمت ارزهای دیجیتالی کاهش پیدا کنند.

رشد بازارهای مالی

اگرچه بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که سیاست‌های مالیاتی و زیست محیطی بایدن درنهایت منجر به کسادی بازار سهام می‌شود، اما احتمال زیادی وجود دارد که بازار سهام در کوتاه مدت رشد کند.

بورس سهام در طول ماه‌های اوت و سپتامبر با افت شدیدی روبرو شد، زیرا تحلیلگران نسبت به انتخابات مورد بحث هشدار دادند. بعید است گمانه‌زنی‌ها در مورد نتیجه انتخابات باعث افزایش فروش دارایی‌های دارای ریسک شود.

 پس از پایان انتخابات 2020، عدم اطمینان در بازارها کمتر شده است و این امر می‌تواند بازار سهام را در کنار سایر دارایی‌های دارای ریسک بهبود بخشد

چهار سال آینده سیاست ایالات متحده در قبال بازار رمزنگاری بستگی به این دارد که چه کسی را در سمت‌های اصلی منصوب شود. در حالی که رسانه‌ها اعلام کرده‌اند جو بایدن برنده انتخابات 2020 است، ترامپ هنوز این موضوع را قبول نکرده و به طور گسترده انتظار می‌رود تیم حقوقی ترامپ در مورد نتایج نهایی شکایت‌های مختلفی را مطرح کند و سعی در بازشماری مجدد در ایالات حساس داشته باشد.

اگر این اتفاق بیفتد، ترس و نوسان می‌تواند به سرعت دوباره وارد بازارها شود و منجر به بازگرداندن قیمت سهام و رمزنگاری گردد.

برچسب ها :
Bitcoin
شاخص
شاخص
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید