آشنایی با شبکه P2P یا همان همتا به همتا در شبکه بلاکچین + آموزش ویدئویی

تیم بیدارز

peer-to-peer یا P2P، نحوه اشتراک فایل‌های بزرگ در اینترنت را سازمان‌دهی می‌کند.

ممکن است از برخی نرم‌افزارهای P2P برای دانلود مانند BitTorrent، eMule، gnutella و همچنین نمونه‌های اندروید و باکس‌های IP TV استفاده کرده باشید.

اکثر کاربرانی که 24 ساعته از آن‌ها استفاده می­کنند، نمی­دانند که این نرم‌افزارها پهنای باند زیادی مصرف می­کنند. به دلیل عدم وجود ظرفیت بی‌نهایت و وجود شبکه‌های اشتراکی در شبکه، این کار روی کیفیت سرویس‌ها تأثیر گذاشته و می‌تواند سرعت اینترنت را کاهش دهد.

پروتکل P2P برای ارسال ایمیل، Skype، youtube، apple tv، Facebook یا Netflix استفاده نمی­شود؛ اما استفاده از نرم افزارهای P2P که روی رایانه شما در حال اجرا هستند، امکان دسترسی malware و ویروس­ها را به سیستم شما می‌دهند.

ترافیک P2P را باید مانند یک کامیون بزرگ که در یک خیابان شلوغ در حال حرکت است در نظر بگیرید. در ساعات پیک، این کامیون باعث کاهش سرعت همه چیز می‌شود؛ اما این مشکل با ایجاد یک خط ویژه برای حرکت کامیون‌ها قابل حل است که باعث می‌شود سایر وسایل به‌موقع به مقصدشان برسند، هرچند سرعت حرکت کامیون‌ها اندکی کم خواهد شد.

با این کار از سرعت ترافیک کاسته نخواهد شد؛ بنابراین اگر شما یک کاربر P2P هستید، پیشنهاد می‌کنیم فعالیت خود را در طول شب انجام دهید و بهتر است همه کارها تا صبح انجام شود.

ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها