آشنایی با اصول ارز دیجیتالی مانرو

تیم بیدارز

مانرو یک ارز امن، محرمانه و غیرقابل رهگیری است. این ارز الکترونیک محرمانه، متن‌باز، غیرمتمرکز و قابل دسترس برای همه است. در این مطلب توضیح خواهیم داد که مانرو چگونه کار می­کند.

با مانرو سایرین نمی‌توانند بگویند آن را از کجا دریافت کرده‌اید، به کجا می­خواهید ارسال کنید و یا مقدار آن چقدر بوده است. مانرو قابل رهگیری نبوده، از این رو به حفظ حریم خصوصی کمک می­کند.

 نیازی به نگرانی در مورد نحوه استفاده مانرو نیست. حریم خصوصی و fungibility مانرو آن را تبدیل به یک پول نقد الکترونیک بسیار امن کرده است. مانرو با استفاده از بلاکچین تراکنش‌ها را به‌صورت ایمن ذخیره سازی میکند. بلاکچین یک دفتر کل دیجیتالی از تراکنش­هایی است که در آن اضافه شده‌اند. تراکنش‌ها در یک بلاکچین به بلاک‌هایی تقسیم می‌شوند که برای تشکیل یک زنجیره به یکدیگر وصل شده­ اند.

 یک کپی از بلاکچین به‌طور هم‌زمان توسط عده زیادی از اعضای شبکه مانرو نگهداری می‌شود. مانرو تراکنش‌ها را بدون نیاز به یک مسئول مرکزی ایمن می‌سازد؛ اما چگونه؟

بلاک مجموعه‌ای از پرداخت‌هایی است در یک زمان صورت پذیرفته‌اند. اعضای شبکه مانرو “ماینر” نامیده می‌شوند که پرداخت‌ها را در بلاک ها ذخیره می‌کنند. برای اینکه یک بلوک جدید توسط شبکه پذیرفته شود، باید مجموعه‌ای از قوانین را دنبال کند و راه‌حلی برای چالش تعیین شده توسط بلوک قبلی ارائه دهد.

اینجاست که ماینرها با استفاده از قدرت پردازش خود برای حل بلاک وارد عمل می‌شوند. صرف نظر از اینکه چه تعداد ماینر روی بلاک کار می‌کنند، با این طراحی تقریباً 2 دقیقه طول می‌کشد تا یک بلاک حل شود.

هنگامی که یک بلوک جدید اضافه می‌شود، شبکه مبلغ معینی از مانرو به ماینر برنده پاداش می‌دهد. هرگونه تلاش برای تغییر یک بلاک نیاز به پردازش مجدد کلیه بلاک های مرتبط دارد . این کار انرژی هرکسی که سعی بر انجام آن را دارد هدر می‌دهد.

این‌گونه است که فناوری بلاکچین و فرآیند استخراج، امنیت شبکه را تضمین کرده و رمز ارزها را کنترل می‌کند. معاملات از آنچه ورودی و خروجی نامیده می‌شود تشکیل شده است. مجموع ورودی تراکنش­ همیشه برابر با مقدار خروجی‌های آن است.

هر زمان شخصی مانرو را ارسال کند، خروجی‌های جدید ایجاد می‌شوند. با استفاده از آن‌ها به عنوان ورودی در معامله جدید، خروجی‌های قدیمی در این فرآیند مصرف می‌شوند؛ به عبارت دیگر، یک معامله یعنی انتقال خروجی مانرو متعلق به یک کیف پول، به ورودی یک کیف پول دیگر .

کیف پول مانرو خروجی‌های موجود در بلاکچین متعلق به شما را نگه داشته، آن‌ها را ره‌گیری می­کند و فقط آن می‌داند کدامیک از تراکنش‌ها مربوط به شماست.

با این وجود ممکن است شما فقط یک نسخه از کیف پول خود را با افرادی که خودتان انتخاب کردید برای ساعتی به اشتراک بگذارید و این بدان معنی است که آن‌ها می‌توانند موجودی شما را مشاهده کنند، اما نمی‌توانند مانرو شما را خرج کنند. کیف پول شما دقیقاً مانند یک حساب بانکی است که می‌تواند تاریخچه معاملات و پرداخت‌های شما را منعکس کند.

تمام مانروهایی که به آدرس عمومی شما هدایت می‌شود، در کیف پولتان به‌صورت خروجی‌های قابل هزینه منعکس می‌شوند و تمام خروجی‌های پرداخت نشده، موجودی کیف پول شما را تشکیل می‌دهند.

آدرس عمومی می‌تواند به عنوان یک برنامه کار (طرح) تصور شود، زیرا به فرستنده اجازه می‌دهد تا خروجی‌هایی را ایجاد کند که فقط برای ما در نظر گرفته شده است تا بتوانیم او و پرداخت­‎های وی را بشناسیم. آدرس کیف پول هرگز روی صفحه اصلی ظاهر نمی‌شود بنابراین مانرو محرمانه باقی می‌ماند.

مرور کلی بر اصول مانرو

مانرو یک ارز الکترونیکی است که به شما امکان می‌دهد با کسی که انتخاب کرده‎اید با خیال راحت و خصوصی تراکنش انجام دهید. موجودی کیف پول شما از خروجی‌های پرداخت نشده تشکیل شده است.

ورودی‌ها و خروجی‌ها، یک معامله را تشکیل می‌دهند. معاملات به بلاک‌هایی گروه‌بندی می‌شوند و ماینرها اطمینان می‌دهند که بلاکچین به‌صورت بازگشتی قابل تغییر هستند. مانرو یک تاریخچه دیجیتالی جهانی امن از سوابق مالی است که میان همه افراد در شبکه به اشتراک گذاشته شده است.

در حالی که بلاکچین به اشتراک گذاشته شده و باز است، مکانیزم‌‎هایی وجود دارند که اطلاعات معامله را مبهم می‌کنند. امضاهای سبز ، آدرس‌های مخفی فرستنده را مبهم کرده، معاملات محرمانه می‌سازند و گیرنده را مخفی می‌کنند.

ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها