صدها میلیون مصرف کننده به زودی به ارزهای دیجیتال روی خواهند آورد | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۹/۰۹/۱۹ | ۱۵:۳۳ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه تعداد بازدید: ۵۳۰
صدها میلیون مصرف کننده به زودی به ارزهای دیجیتال روی خواهند آورد  | بیدارز

در فستیوال فین تک سنگاپور، مدیران انجمن «دیم» فیسبوک (سیرکل، سورامیتسو و کوین بیس) در مورد چگونگی و زمان تبدیل شدن ارزهای دیجیتال به روش پرداخت اصلی به بحث نشستند.

 جرمی الیر، مدیر عامل سیرکل، در همین فستیوال اظهار داشت که فناوری نسل سوم بلاک چین، ارزهای دیجیتال را در دست صدها میلیون و حتی میلیاردها کاربر قرار خواهد داد. 

در میزگردی با حضور جرمی الیر، مدیرعامل انجمن دیم فیسبوک (سابقاً انجمن لیبرا) - استوارت لِوی، مدیر ارشد تولید کوین بیس - سوروجیت چترجی و مدیر عامل سورامیتسو - ماکاتو تاکمیا، این سوال مورد بحث قرار گرفت: آیا ارزهای دیجیتال می توانند نسل بعدی سیستم های پرداخت جهانی را به وجود آورند؟

الیر بر این عقیده است که ارزهای دیجیتال هنوز در اوایل راه توسعه قرار دارند، اما به زودی جهشی همچون جهش از اینترنت دایال آپ به اینترنت پهن باند خواهند داشت.

مدیر اجرایی سورامیتسو بر این باور است که با وجود مناسب بودن فناوری زیربنایی ارزهای دیجیتال برای استفاده روزمره، تجربه کاربری فعلی از ارزهای رمزپایه، مانعی برای پذیرش همگانی آن خواهد بود. الیر خاطر نشان کرد که بسیاری از نوآوری های این بخش بر تجربه کاربری متمرکز شده اند، و پیش بینی کرده است که بهبود تجربه کاربری می تواند افراد عادی را نیز ترغیب به بهره بری از مزایای ارزهای رمزپایه کند.

در مقابل قیاس الیر در زمینه اینترنت پهن باند، چترجی از شرکت کوین بیس عقیده دارد که پذیرش همگانی نیازمند اتفاقی همچون ظهور TikTok  است، که کاربران استفاده از آن را بسیار آسان دانستند.

در این میزگرد همچنین تاثیر مقررات بر پذیرش همگانی دارایی های رمزپایه مورد بحث قرار گرفت. لوی از انجمن دیم که تجربه تعامل مستقیم با قانون گذاران را دارد، بیان کرد که دولت ها به دلیل نگرانی در مورد فعالیت های غیرقانونی و دور زدن تحریم های مالی، نیاز به قانون گذاری ارزهای دیجیتال دارند.

او اظهار داشت که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی تهدیدی برای پروژه های ارز رمزپایه نیستند و سازمان های خصوصی باید خود را با ابتکارات دولتی هماهنگ سازند. وی افزود که لیبرا با تمامی ارزهای دیجیتال جدید بانک مرکزی متحد خواهد بود.

لوی از مبتکران درخواست کرد تا طرح های خود را مورد بررسی قرار داده و هر کار که می توانند در جهت مقاوم ساختن شبکه ها در برابر فعالیت های غیرقانونی انجام دهند. 

لوی که پیشتر معاون وزیر تروریسم و اطلاعات مالی ایالات متحده آمریکا بود، نگرانی های خود را مبنی بر دخالت بیش از حد دولت ها اعلام نموده و ارز دیجیتال بانک مرکزی چین را نمونه ای از این دخالت خطرناک دانست. وی بیان داشت که از طریق این ارز، دولت چین به همه جزئیات تمام تراکنش ها دسترسی خواهد داشت و این امر با تصور ما از ارزهای دیجیتال بسیار متفاوت است. به همین دلیل، لوی معتقد است که با وجود ضروری بودن تاییدیه دولت، نیازی به پذیرش و دخالت بیش از حد نیست.

برچسب ها :
اخبار
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید