بیت کوین چگونه از پرداخت دوبل جلوگیری میکند؟ | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۸/۱۲/۱۰ | ۲۳:۵۶ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه تعداد بازدید: ۶۰۵
بیت کوین چگونه از پرداخت دوبل جلوگیری میکند؟  | بیدارز

پرداخت دوبل به فرآیند استفاده از یک مجموعه بیت کوین، در بیش از یک معامله اشاره دارد. اگر ارزهای دیجیتالی جعل یا کپی گردند، کاملاً بی ارزش می شوند. خوشبختانه شبکه بیت کوین خود را از فعالیت پرداخت دوبل محافظت کرده است زیرا هر تراکنش در بلاک چین بیت کوین بررسی و ثبت می­شود.

کوینر (Coiner) به طور مستقیم به بلاک چین وصل شده است و سیستم دفتر کل به وسیله‎ی تراکنشهایی که توسط ماینرها تایید شده‎اند کامل میشود . بلاک چین سابقه ای از تمام معاملات انجام شده با استفاده از بیت کوین را توسط ماینرها نگه میدارد.

چنین تأییدیه ای باعث می شود هر بیت کوین و معاملات مربوط به آن منحصر به فرد و قانونی باشد. این بدان معنی است که اگر کسی سعی کند معاملات اصلی را در زنجیره ای کپی کند، آن را جعلی تلقی تشخیص داده و این روند را مسدود کند.

علاوه بر این فقط 21 میلیون بیت کوین تولید خواهد شد تا شبکه با تأیید هر معامله از آن در برابر پرداخت های دوبل محافظت شود.

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال می شود پرداخت های دوبل یکی از نگرانی دیرینه در این زمینه بوده و بیت کوین برای حل این مشکل معرفی شده است.

قدرت عظیم رایانه ای وجود دارد که در پس زمینه کار می کند تا تراکشهای بیت کوین با اطمینان انجام شوند. به عبارتی ثبت و ضبط تراکنشها در بلاک چین انجام شود.

اگر بخواهید بلوک را تغییر دهید رایانه‌های متصل به شبکه بیت کوین می‌توانند این تغییر را به سادگی رد کنند، بنابراین مطمئناً بیت کوین یک ارز دیجیتال قابل اعتماد است.

برچسب ها :
Bitcoin
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید