28 نکته در رابطه با اتریوم که بایستی بدانید | بیدارز

تیم بیدارز

نیاز به توسعه دهندگان اتریوم روز افزون است و شما، به عنوان یک دانش آموز بلاکچین، نباید شانس خود برای پیشرفت در کار را از دست بدهید. اتریوم یکی از بزرگ ترین پلتفرم های بلاکچین در بازار کنونی است. بنابراین شرکت های بسیاری به دنبال استخدام افراد حرفه ای و متخصص در زمینه توسعه اتریوم می باشند. به همین دلیل است که باید از این فرصت برای کسب یک موقعیت شغلی خوب استفاده نمایید.

چرا اتریوم؟ درک تقاضا برای این شبکه

اتریوم یکی از مشهورترین های فناوری دفتر کل توزیع شده می باشد. بخشی از این شهرت، به دلیل ارز رمزپایه اتریوم و امکان ایجاد اپلیکیشن های غیرمتمرکز از طریق بلاکچین اتریوم به وجود آمده است. اتریوم یک راهکار بلاکچین عمومی می باشد. علاوه بر آن شرکت اتریوم نیز در حال فعالیت است و امکان استفاده از شبکه مجاز اتریوم را برای شرکت های دیگر فراهم می کند.

اکوسیستم اتریوم باعث شده است تا این شبکه انتخاب بسیار خوبی برای توسعه دهندگان باشد. یکی از پرکاربردترین اپلیکیشن های مرتبط با شبکه های بلاکچین، در این اکوسیستم قرار دارد. آسانی استفاده از آن و قابلیت استفاده از سالیدیتی برای برنامه نویسی قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن های غیر متمرکز، فرصت های بسیاری را برای سازمان ها و شرکت ها ایجاد می کند.

هیچ شکی نیست که بلاکچین تقاضای زیادی دارد. همین امر باعث شده است تا یکی از برترین فناوری هایی باشد که شرکت ها به دنبال کشف استعدادهای مرتبط با آن هستند.

شبکه اتریوم چیست؟

پاسخ: اتریوم یک فناوری دفتر کل توزیع شده نسل دوم است که بر پایه شبکه بیتکوین ساخته شده است. این شبکه در سال 2015 راه اندازی شد و پس از آن به رشد خود ادامه داد. اتریوم یک فناوری دفتر کل توزیع شده متن باز عمومی است. از لحاظ فنی، می توان آن را سیستم عاملی با ویژگی های کلیدی همچون قراردادهای هوشمند، انتقالات مبتنی بر معامله و ماشین های مجازی دانست.

پدیدآورنده اتریوم کیست؟

پاسخ: اتریوم در نتیجه همکاری ویتالیک بوترین و گوین وود به وجود آمده است.

EVM چیست؟

پاسخ: EVM مخفف ماشین مجازی اتریوم است که یک ماشین مجازی با قابلیت مدیریت اسکریپت ها با استفاده از شبکه عمومی نودها می باشد. علاوه بر این، تورینگ کامل است و از گَس به عنوان مکانیزم قیمت گذاری داخلی استفاده می کند.

توکن ارزشی اتریوم چیست؟

پاسخ: توکن ارزشی اتریوم اتر (ETH) نام دارد.

اتر چیست؟

پاسخ: اتر توکنی است که شبکه اتریوم را تقویت می کند. این توکن قراردادهای هوشمند را قدرتمند ساخته و انگیزه ای برای نودها است تا بلاک های بلاکچین اتریوم را تایید نمایند. با تایید شدن یک بلاک، 5 اتر به نودهایی تعلق می گیرد که در فرآیند تایید مشارکت داشته اند.

الگوریتم اجماع چیست؟

الگوریتم های اجماع روشی برای تایید تراکنش ها در فناوری دفتر کل توزیع شده می باشند. از طریق الگوریتم اجماع می توان به یک توافق یا اجماع، در مورد وضعیت دفتر کل توزیع شده، میان همتایان رسید. این روش از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که بدون آن، فلسفه مرکزی دفتر کل توزیع شده از بین خواهد رفت. الگوریتم های اجماع زیادی وجود دارند که از جمله مشهورترین های آن ها، می توان به اثبات کار، تحمل خطای بیزانس، اثبات سهام، اثبات سوزاندن و غیره اشاره کرد.

اتریوم از کدام الگوریتم اجماع استفاده می کند؟

پاسخ: هم اکنون اتریوم از اثبات کار به عنوان الگوریتم اجماع خود بهره می برد. شبکه آتریوم در حال تغییر الگوریتم اجماع خود به الگوریتم اجماع اثبات سهام است که سازگاری بیشتری با طبیعت دارد.

قرارداد هوشمند چیست؟

پاسخ: قراردادهای هوشمند همچون مدارک قانونی هستند که به صورت کد نوشته شده اند. قرارداد هوشمند یک پروتکل کامپیوتری است که می توان از آن به عنوان فرآیند دیجیتالی تایید یا اعمال مذاکرات میان طرفین استفاده کرد. این قراردادها کاملا شفاف و به صورت اتومات هستند. به صورت خلاصه می توان گفت که رویکردی به دور از درگیری برای انجام معاملات، توافقات و نزاع ها می باشد.

نود اتریوم چیست؟

پاسخ: نودهای اتریوم با استفاده از پروتکل بلاکچین اتریوم با یکدیگر صحبت می کنند. همچنین از طریق رابط JSON-RPC با دنیای بیرون ارتباط برقرار می نمایند.

کلید خصوصی چیست؟

پاسخ: از کلیدهای خصوصی برای ایمن نگه داشتن آدرس استفاده می شود. صاحب کلید خصوصی باید آن را در مکانی امن نگه دارد، چرا که در اختیار داشتن آن به معنای مالکیت آدرس است.در مقابل کلید خصوصی به صورت آنلاین برای همه قابل دسترسی است. کلیدهای خصوصی و کلیدهای عمومی متفاوت اند و عملکردهای متفاوتی دارند.

شبکه آزمایشی اتریوم چیست و چگونه میتوان از آن استفاده کرد؟

در مورد اتحاد سازمانی اتریوم (EEA) توضیح دهید؟

پاسخ: اتحاد سازمانی اتریوم در ماه مارس 2017، توسط 500 شرکت، گروه تحقیقاتی و استارت آپ برتر ایجاد شد. در این اتحادیه بیش از 100 سازمان ناسودبر عضو هستند. هدف این اتحادیه ایجاد یک استاندارد عضو محور است که می تواند یک بلاکچین باز برای همکاری و هماهنگی را توسعه دهد. این اتحادیه همچنین استفاده از شبکه اتریوم بر اساس نیازهای شرکت را تسهیل می بخشد.

Wei چیست و چه تفاوتی با اتر دارد؟

پاسخ: وی کوچکترین واحد ارز رمزپایه اتر است که در شبکه اتریوم استفاده می شود. هر یک اتر برابر است با 1018 وی. تقسیم اتر به واحدهای کوچکتر ضروری است، چرا که به نودها در زمینه نگهداری از مقدار اتر مورد نیاز برای یک عمل خاص کمک می کند. همچنین در بازار ارزهای رمزپایه امکان خرید بخشی از یک اتر را برای کاربران فراهم می آورد.

نحوه کار اثبات کار را توضیح دهید

پاسخ: اثبات کار یک الگوریتم اجماع است که برای تایید تراکنش ها نیاز به کار ماینرها دارد. این کار با حل مسائل محاسباتی پیچیده با استفاده از سخت افزار صورت می گیرد. سخت افزاری که این مسائل پیچیده ریاضی را حل کند، مصرف برق بسیار بالایی دارد و به همین دلیل این الگوریتم اصلا با محیط زیست سازگار نیست.

چه تفاوتی میان بلاکچین بیتکوین و اتریوم وجود دارد؟

پاسخ: تفاوت اصلی بلاکچین بیتکوین و اتریوم و نحوه کار و ویژگی های آن هاست. بیتکوین یک بلاکچین نسل اول است که دفتر کل توزیع شده را ایجاد کرده است. از سوی دیگر، اتریوم بر پایه ویژگی های بیتکوین بنا شده، اما راهکاری مقیاس پذیرتر و قابل برنامه ریزی تر برای بلاکچین ارائه می دهد. در این بلاکچین، قراردادهای هوشمند اتریوم وجود دارند و امکان طراحی و به کار گیری اپلیکیشن های غیر متمرکز نیز فراهم شده است.

dApp چیست؟

dApp چیست؟

پاسخ: dApp مخفف اپلیکیشن غیر متمرکز می باشد. این اپلیکیشن ها برای بهره برداری از فناوری های بلاکچین ساخته شده اند. اپلیکیشن های غیر متمرکز دارای مزایای زیادی هستند که از جمله آن ها می توان به غیر متمرکز بودن و متن باز بودن اشاره کرد. همچنین پروتکل ها را دنبال می کنند و به نودهای فعال در زمینه عملکرد dApp انگیزه می بخشند.

اتریوم یک شبکه بلاکچین مشهور برای اپلیکیشن های غیر متمرکز است، چرا که اکوسیستمی مناسب برای تولید این اپلیکیشن ها را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد.

تراکنش ها کجا ثبت می شوند؟

پاسخ: در مورد اتریوم، بلاکچین تراکنش ها را بر یک دفتر کل توزیع شده ثبت می کند. با این حال، اگر از یک شبکه مجاز استفاده شود، سوابق تراکنش ها در یک دفتر کل خصوصی ثبت می شود و تنها اطلاعات خاصی از آن برای عموم به نمایش در می آید.

انواع شبکه های موجود اتریوم را نام ببرید؟

پاسخ: سه نوع شبکه اتریوم وجود دارد:

  • شبکه خصوصی
  • شبکه آزمایشی مثل Rinkeby و Ropsten
  • شبکه لایو که همان شبکه اصلی است

نحوه استخراج اتر چگونه است؟

پاسخ: برای استخراج اتر نیاز به یک کیف پول و ابزاری همچون Geth CLI دارید. با این ابزار می توانید در شبکه مشارکت کنید و به افزودن تراکنش ها به بلاک ها کمک نمایید.

قراردادهای هوشمند چه کاربردهایی دارند؟

پاسخ: قراردادهای هوشمند کاربردهای فراوانی دارند. برای مثال می توان از آن ها در زمینه املاک استفاده کرد و فروشندگان می توانند برای فروش دارایی خود یک قرارداد هوشمند تنظیم کنند. به محض انتقال مبلغ آن دارایی توسط خریدار، امکان انتقال دارایی به او فراهم می شود.

متاماسک چیست؟

پاسخ: متاماسک یک کیف پول اتریوم مبتنی بر مرورگر است که می توان از آن در جهت تعامل با اپلیکیشن های غیر متمرکز موجود در شبکه اتریوم استفاده کرد.

 زبان برنامه نویسی مورد استفاده برای نگارش قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن های غیر متمرکز چیست؟

پاسخ: غالباً، زبان برنامه نویسی اصلی مورد استفاده برای dApp ها و قراردادهای هوشمند، سالیدیتی است. گرچه نگارش قراردادهای هوشمند در اتریوم با استفاده از هر یک از زبان های قرارداد هوشمند (SCL) امکان پذیر می باشد. برخی از نمونه های SCL عبارت اند از وایپر، بامبو، سرپنت، اتریوم بایت کد، پیرامید، L4 و غیره.

مزایای داشتن یک شبکه خصوصی چیست؟

پاسخ: هنگامی که صحبت از امنیت اطلاعات باشد، شبکه های خصوصی بسیار کارآمد هستند. علاوه بر این، برای کنترل و آزمایش مجوزها نیز کارآیی دارد. هایپرلجر فابریک یک شبکه خصوصی است که تفاوت های زیادی با اتریوم دارد.

ترافل (Truffle) چیست؟

پاسخ: ترافل یک محیط آزمایش و توسعه مشهور برای اتریوم است. یک توسعه دهنده می تواند از طریق ترافل به ایجاد قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن های غیر متمرکز بپردازد و همچنین آزمایش خودکار، پیکربندی و ایجاد پایپ لاین ها را نیز انجام دهد. ترافل چارچوبی عالی برای توسعه دهندگانی است که از اتریوم استفاده می کنند.

زمان ساخت یک بلاک و اندازه بلاک در اتریوم چقدر است؟

پاسخ: متوسط اندازه یک بلاک در اتریوم 2 کیلوبایت و زمان ساخت یک بلاک 14 ثانیه است.

آیا می توان یک تراکنش را مخفی کرد؟

پاسخ: در شبکه عمومی اتریوم هیچ تراکنشی را نمی توان مخفی کرد. تمامی تراکنش ها به صورت عمومی نمایان هستند.

آیا از کلید خصوصی کاربر برای امضای تراکنش ها استفاده می شود؟

پاسخ: بله.

چگونه می توان یک حساب کاربری اتریوم را بدون داشتن کلید خصوصی بازیابی کرد؟

پاسخ: تنها راه بازیابی یک حساب کاربری از طریق عبارت بازیابی 12 کلمه ای می باشد که در فرآیند ایجاد حساب کاربری تعیین شده است.

Geth چیست؟

پاسخ: Geth یک رابط خط فرمان است که در زمان اجرای یک نود کامل اتریوم مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار یکی از بهترین ابزارهای موجود برای بلاکچین است.

Follow:
تیم بیدارز
ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها