بن شدن تراکنش‌های Tornado Cash توسط اترماین

تیم بیدارز

بزرگترین استخر ماینینگ اتریوم یعنی اترماین (Ethermine)، تراکنش‌های مرتبط با Tornado Cash را بن کرد.

بسیاری از تکنسین‌ها نیز این خبر را تایید کردند و بیان شده که این مسئله برای اولین بار است که اتفاق افتاده است. شایان ذکر است که سانسور بلاک چین Tornado Cash در هفته‌های اخیر به دنبال تحریم توسط خزانه‌داری ایالات متحده، به یک نگرانی مبرم برای تعقیب‌کنندگان ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. قابل ذکر است، این اولین بار است که یک قانون‌گذار، تحریمی را بر روی فناوری یا کد اعمال می‌کند، نه یک نهاد.

Tornado Cash چیست؟

Tornado Cash یک میکسر ارز دیجیتال است که بر بستر اتریوم فعالیت می‌کند و مبداء و مقصد تراکنش‌های ارز دیجیتال را پنهان می‌کند. تورنادو تراکنش‌های مختلفی را دریافت می‌کند و آن‌ها را قبل از انتقال به گیرندگان خود میکس می‌کند. در حالی که ادعا شده است که هدف از ایجاد چنین پلتفرمی، افزایش حریم خصوصی است. اما میکسرهایی مانند Tornado توسط سارقین و هکرها به قصد پولشویی استفاده می‌شود.

ارز دیجیتال Torn چیست؟

با وجود آنکه تراکنش‌های میکسر تورنادو کش بر بستر اتریوم و از طریق ارز دیجیتال شبکه اتریوم انجام می‌گیرند، اما توسعه‌دهندگان Tornado Cash، توکن بومی خود را به نام Torn ایجاد کرده‌اند. تورن یک توکن حاکمیتی بر بستر اتریوم است، که به منظور رای دادن برای آپدیت‌های جدید پروژه به کار می‌رود.

Follow:
تیم بیدارز
ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها