اتریم در برابر بیت کوین: چه چیزی آن‌ها را از هم جدا می‌کند؟

تیم بیدارز

احتمالاً چیزهایی در مورد بیت کوین شنیده‌اید اما در مورد اتریم چطور؟ این یک مسابقه تسلیحاتی در دنیای رمز ارزهاست که بیت کوین و اتریم رهبران آن هستند. اتریم یک ارز دیجیتال 3 ساله است و بیت کوین نزدیک‌ترین و بزرگ‌ترین رقیب آن است که با سرعت بسیار وحشتناک در حال رشد است.

سرمایه­ گذاران به صورت لجوجانه در مورد بیت کوین رفتار می­کنند و آن به دلیل رشد نزدیک به 3 برابری ارزشش از ابتدای سال جاری است؛ اما اتریم به سختی 4000 درصد رشد کرده است. این هم چشمی بسیار مرسوم است، هر دو آن‌ها باعث ایجاد یک ارز دیجیتال شده ­اند که برای هر نوع تراکنش ناشناس می­توانند مورد استفاده قرار گیرند. اتریوم مانند بیت کوین، کوین‌های دیجیتالی دارد.

هردو آن‌ها ارزش سهم خود را در نوسانات شدید از دست داده اند، مورد اخیر در 21 جولای 2017 بود که اتریوم تمام ارزش خود را در یک روز از دست داد؛ در یک چشم به هم زدن ارزشش از 319 دلار به 10 سنت رسید. علی رغم شباهت ها، یک تفاوت اساسی میان این دو وجود دارد. آن‌ها از نوعی تکنولوژی نیرو گرفته‌اند که همان بلاک چین است، اما بسیاری از افراد تصور می­کنند تکنولوژی ether راه بهتری است.

بلاک چین چیست؟

بلاکچین را مانند DNA برای ارزهای دیجیتال تصور کنید که در یک دفتر کل آنلاین نگه‌داری شده و همه تراکنش ­های ایجاد شده را گزارش می‌کند. به دلیل اینکه رمز ارزها هیچ‌گونه چاپ فیزیکی ندارند، بلاکچین به پول­ها اجازه می­دهد در سراسر وب ره‌گیری شده و بنابراین امکان کپی کردن و یا جعل آن‌ها ممکن نیست.

بلاک چین ether، اتریم نامیده می­شود و برخلاف بلاک چین بیت کوین، آن قطعه‌ کلیدی از تکنولوژی را نمایان می‌کند که قراردادهای هوشمند نامیده می­شوند و در آن فقط تراکنش‌ها ره‌گیری نمی‌شوند بلکه آن‌ها را برنامه دار نیز می‌کند. اکنون نمونه ه­ایی از آن با پرداخت‌ها و دریافت‌های خودکار داریم، اما تصور کنید که خودتان بتوانید تمام پول را در آن سرمایه گذاری، خرج و نگه‌داری کنید.

قراردادهای هوشمند نه تنها کمک می­کنند به تنهایی پول خود را مبادله کنید، بلکه هر چیزی مانند سهام را بدون نیاز به دفتر ثبت اسناد یا هر سرویس دهنده دیگری انجام دهید. این کار باعث شده است نفش واسط از بین برود. این چیزی است که سرمایه‌گذاران باید توجه داشته باشند و به همین دلیل بسیاری از افراد فکر می‌کنند اتریم نسبت به بیت کوین قوی‌تر بوده و تکنولوژی سودمندتری دارد.

هرچند بیت کوین همه ‌چیز یک تکنولوژی پرداخت را دارد، اما تکنولوژی بلاکچین اتریم کاربردهای دیگری در دنیای واقعی دارد از قمار بازی گرفته تا بانکداری و به همین علت اتریوم مقبولیت زیادی در میان شرکت‌های بزرگ دارد.

ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها