استلار چگونه از دارایی‌های دیجیتال حفاظت می‌کند؟ | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۹/۰۳/۰۳ | ۱۰:۵۵ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه تعداد بازدید: ۶۳۳
استلار چگونه از دارایی‌های دیجیتال حفاظت می‌کند؟  | بیدارز

استلار پلتفرمی است که مردم و سیستم‌های پرداختی را به هم متصل می‌کند. استلار یک شبکه غیرمتمرکز است، یعنی هیچ شرکت مستقلی قادر به غیرفعال کردن آن نیست. شبکه غیرمتمرکز استلار از کامپیوترهای غیر وابسته‌ای تشکیل‌شده که نرم‌افزار استلار رو اجرا می‌کنند.

هرکسی می‌تواند به این شبکه ملحق شود. استلار از چند لحاظ با بیت کوین تفاوت دارد.

کامپیوترها در شبکه بیت کوین رقابت می‌کنند تا از طریق فرآیندی که نیازمند سخت‌افزارهای بسیار قوی و برق مصرفی بالا به نام ماینینگ (استخراج) است، به تراکنش‌ها اعتبار ببخشند.

استلار به فرآیند ماینینگ اتکا نمی‌کند، چراکه زمانی که ماینر های شبکه مخالف هم باشند، شبکه می‌تواند به دو بخش مجزا شکسته شود. این اتفاق درگذشته، هم برای بیت کوین و هم برای اتریوم رخ‌داده است. ازآنجایی‌که استلار نسخه دیجیتال ارزهای واقعی را عرضه می‌کند، لذا باید برای جلوگیری از عرضه نسخه تکراری آن دارایی‌ها چاره‌ای می‌اندیشید.

برای مثال اگر از یک دلار روی شبکه استلار نسخه تکراری ایجاد شود، بانکی که از آن پشتیبانی می‌کند در دنیای واقعی دو دلار بدهکار خواهد بود.

این به طرز آشکاری یک مشکل است، بنابراین استلار از یک روش منحصربه‌فرد برای معین کردن تراکنش‌ها که توسط محققان دانشگاه استنفورد گسترش‌یافته استفاده می‌کند.

استلار به‌جای رقابت با شبکه به همکاری با آن تکیه می‌کند. هر شرکتی که قصد استفاده از شبکه استلار برای انتقال پول خود را دارد، استلار را روی کامپیوتر خود نصب و اجرا می‌کند. سپس این کامپیوتر چند کامپیوتر دیگر که قوانین آن‌ها با یکدیگر همسو می‌باشند را انتخاب و به آن‌ها متصل می‌شود.

این اتفاق دقیقاً برای کامپیوترهای انتخاب‌شده هم رخ می‎هد (کامپیوترهای دیگری را انتخاب می‌کنند و به آن‌ها متصل می‌شوند) تا تمام شبکه از این کامپیوترها  اشباع شود.

در حقیقت این روش بسیار شبیه به روشی است که سرورهای اینترنت انجام می‌دهند. استلار از این روش برای تضمین امنیت شبکه استفاده می‌کند.

کامپیوترهای متصل هر 5 ثانیه با یکدیگر در مورد قوانین مشخصی مذاکره می‌کنند تا توافق خود را نهایی کنند. آن‌ها یکدیگر را از طریق کل شبکه مقایسه می‌کنند. قوانین سیستم طوری طراحی‌شده‌اند که حتی اگر سیستم‌های غیر ایمن و بد مشارکت کنند، به‌صورت پایدار و درست شامل شبکه شوند.

این سیستم توافق با عنوان "پروتکل توافق استلار" شناخته می‌شود. این پروتکل به سیستم‌ها اجازه می‌دهد که استلار را برای پردازش تراکنش‌ها (در کمتر از 5 ثانیه) اجرا کنند، بدون استفاده از مقدار قابل‌توجهی برق و با مقدار خیلی کمی هزینه کارمزد...

بانک‌های جهانی، تجارت‌ها و هرکسی که قصد انتقال پول خود با استفاده از شبکه استلار دارد، برنامه استلار را اجرا می‌کند.

استلار به‌سادگی قابل‌نصب، برای استفاده رایگان و مهم‌تر از همه، قابل‌اجرا برای هرکسی است که این پیشرفت بزرگی برای ساختار مالی جهانی به‌حساب می‌آید.

برچسب ها :
استلار
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید