راهنمای استفاده از خدمات استخراج ابری بیتکوین | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۹/۱۱/۱۱ | ۱۴:۱۸ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۱۵ دقیقه تعداد بازدید: ۹۹۴
راهنمای استفاده از خدمات استخراج ابری بیتکوین | بیدارز

استخراج ابری مکانیزمی برای استخراج یک ارز رمزپایه همچون بیت کوین است که از قدرت محاسبات ابری اجاره ای استفاده می کند و نیازی به نصب و اجرای مستقیم سخت افزار و نرم افزار مربوط به آن ندارد. شرکت های استخراج ابری به افراد این امکان را می دهند که با ساخت حساب کاربری و پرداخت هزینه ابتدایی بتوانند از راه دور در فرآیند استخراج ارز رمزپایه مشارکت داشته باشند که این امر استخراج را برای تعداد بیشتری از افراد در سرتاسر جهان قابل دسترسی می کند.

از آن جایی که این نوع از استخراج به صورت ابری انجام می شود، مشکلاتی همچون نگه داری از لوازم مورد نیاز و یا هزینه های مستقیم برق را کاهش می دهد. استخراج کنندگان ابری در استخر استخراج مشارکت می کنند؛ استخر استخراج مکانی است که کاربران مقدار معینی از «قدرت هش» را خریداری می کنند. در نهایت هر یک از شرکت کنندگان، متناسب با قدرت هش اجاره ای خود، مقداری از سود به دست آمده را کسب می کنند.

کسب درآمد از این طریق و در کل ماینینگ به روش کلود یا ابری به هیچ عنوان از جانب ما توصیه نمیشود، از نظر ما اکثر قریب به اتفاق ارائه دهندگان این نوع از ماینینگ قابل اعتماد نیستند، در مقاله ای دیگر این موضوع را کامل توضیح خواهیم داد، این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با این موضوع نگارش شده است.

مطالبی که در این مطلب با آنها آشنا خواهید شد:

 1. درک استخراج ابری
 2. مدل های استخراج ابری
 3. نحوه عملکرد استخراج ارز رمزپایه
 4. مزایا و معایب استخراج ابری بیت کوین

نکات کلیدی

 • استخراج ابری عبارت است از استخراج ارزهای رمزپایه از طریق خرید یا اجاره ابزار استخراج از یک ارائه دهنده خدمات ابری که مسئولیت نگه داری از این ابزار با او باشد.
 • مدل های معروف استخراج ابری عبارتند از استخراج میزبان دار و قدرت هش اجاره ای.
 • از جمله مزایای استخراج ابری می توان به این نکات اشاره کرد: کاهش کلی هزینه های مرتبط با استخراج، فراهم کردن امکان استخراج برای سرمایه گذارانی که از دانش تکنیکال کافی در این زمینه برخوردار نیستند.
 • از جمله معایب استخراج ابری این است که در این روش، استخراج به مزارع یا فارم ها محدود می شود و دریافت سود وابسته به تقاضا است.

درک استخراج ابری 

استخراج ابری از محاسبه ابری در جهت تولید ارزهای رمزپایه مبتنی بر بلاک چین استفاده می کند. به صورت کلی، محاسبه ابری یکی از فناوری هایی است که به سرعت رشد کرده و خدمات کامپیوتری همچون پردازش، ظرفیت سرور، خدمات پایگاه داده، نرم افزارها و ذخیره فایل ها در آن از طریق ابر در اینترنت قابل دسترسی هستند. همان طور که هزینه مصرف آب و برق را پرداخت می کنیم، به این شرکت ها نیز باید بر اساس میزان مصرف کارمزد بدهیم.

از سوی دیگر، استخراج ستون اصلی ارزهای رمزپایه ای همچون بیت کوین است. استخراج فرآیندی است که تراکنش ها در آن تایید شده و در دفترکل عمومی به نام بلاک چین ثبت می شوند. همچنین از این طریق کوین های جدید منتشر می شوند. ترکیبی از این دو، درهای دنیای استخراج را به روی مردمانی در دورترین نقاط باز می کند که از دانش تکنیکال و زیرساخت سخت افزاری کمی برخوردار هستند.

مدل های استخراج ابری

استخراج میزبان دار را می توان مشهورترین نوع از استخراج ابری دانست. در این نوع از استخراج ابری، مشتری سخت افزارهای استخراج را که در تاسیسات ماینر قرار دارد، خریداری و یا اجاره می کند. استخراج کننده مسئول نگهداری از ابزارها و کسب اطمینان از عملکرد صحیح آن است.

از طریق این مدل استخراج، مشتریان می توانند بر ارزهای رمزپایه خود کنترل مستقیم داشته باشند. صرفه به مقیاس فارم باعث می شود تا هزینه های گران مرتبط با استخراج، همچون برق و انبار کردن، قابل مدیریت باشند؛ اما در این شیوه از استخراج، پیش پرداخت قابل توجهی باید پرداخته شود.

مدل های استخراج ابری

از دیگر روش های استخراج ابری می توان به قدرت هش اجاره ای اشاره کرد. در این مدل، قدرت هش یا قدرت محاسبه مرتبط با ارز رمزپایه از یک فارم استخراج اجاره می شود و مشتریان بخشی از سود کلی فارم از استخراج ارزهای رمزپایه را دریافت می کنند.

بر اساس گزارشات، مدل استخراج قدرت هش اجاره ای، نوع مشهوری از استخراج برای آلت کوین ها (ارزهای رمزپایه به غیر از بیت کوین) می باشد. در این فرآیند، فرد باید در وبسایت یک شرکت استخراج ابری حساب کاربری ایجاد کند و مواردی چون مدت قرار داد و قدرت هش کردن را انتخاب نماید.

استخراج ابری دارای مزایایی همچون هزینه کمتر برای سخت افزارها و دیگر هزینه های مکرر می باشد، اما با این حال معایبی نیز دارد. برای مثال، با محبوبیت ارزهای رمزپایه کلاهبرداری در این صنعت رشد زیادی یافت. علاوه بر این، احتمال کاهش سود نیز وجود دارد.

به خصوص آلت کوین ها در مقابل تقاضا آسیب پذیر هستند و کاهش قدرت هش در آن ها می تواند منجر به سود کمتر برای استخراج کنندگان شود. با وجود غیرمتمرکز بودن اکوسیستم ارزهای رمزپایه، مدل های مختلف استخراج ابری می توانند باعث متمرکز شدن این ارزها شوند.

نحوه عملکرد استخراج ارز رمزپایه

استخراج ارزهای رمزپایه ای همچون بیت کوین چه به صورت ابری و چه در محل ابزارها انجام شود، در واقع استخراج نیست. در این فرآیند توکن های جدیدی از ارز رمزپایه ایجاد شده و به عنوان پاداش در اختیار استخراج کننده قرار می گیرد، با این حال عملیات استخراج نقش بسیار مهمی در زمینه حفظ امنیت یک دفتر کل توزیع شده همچون بلاک چین دارد.

استخراج بیت کوین توسط کامپیوترهای قدرتمندی انجام می شود که توانایی حل مسائل پیچیده ریاضی را دارند؛ این مسائل به قدری پیچیده هستند که انسان به صورت دستی نمی تواند آن ها را حل کند و حتی کامپیوترهای بسیار قدرتمند را نیز به چالش می کشند.

هنگامی که استخراج کنندگان ارزهای رمزپایه یک بلاک تراکنش جدید را به بلاک چین می افزایند، بخشی از وظیفه آن ها تایید دقیق بودن آن تراکنش ها است. در حقیقت، استخراج کنندگان بیت کوین باید از کپی نشدن بیت کوین ها اطمینان حاصل کنند؛ این یک پدیده منحصر به فرد برای ارزهای دیجیتال است که «دوبار خرج کردن» نام دارد.

جعل پول همیشه یکی از مشکلات پول های چاپی بوده است؛ اما به صورت کلی، هنگامی که 20 دلار در یک فروشگاه خرج کنید، صورت حساب آن در دست فروشنده قرار می گیرد. گرچه در زمینه ارزهای دیجیتال داستان متفاوت است. استخراج کنندگان از قدرت محاسباتی خود برای حل پازل های رمزنگاری استفاده می کنند تا به صورت غیرمتمرکز از پدیده دوبار خرج کردن جلوگیری کنند.

مزایا و معایب استخراج ابری بیت کوین

مزایا

 • هزینه نصب یا راه اندازی ندارد. (مراکز هاستینگ ابزار استخراج بیت کوین را نگه داری می کنند و شما این ابزار را خریده و در مکان آن ها اجرا می کنید. بسیاری از این مراکز تنها یک بار هزینه راه اندازی را دریافت می کنند.)
 • ابزار پر سروصدا و تولید کننده گرما در خانه شما قرار نمی گیرند.
 • نگه داری از آن ها بر عهده شما نیست.
 • نیاز به خرید ابزار بیشتر برای عملکرد دستگاه استخراج ندارید.
 • خطرات آتش سوزی و دیگر مشکلاتی که ممکن است به دلیل راه اندازی این دستگاه ها ایجاد شود، شما را تهدید نمی کند.
مزایا و معایب استخراج ابری بیت کوین

معایب

 • شما مالک این دستگاه ها نیستید و به این معنی است که نمی توانید آن ها را بفروشید.
 • گاهی اوقات نمی توانید هش ریت خود را به سوی استخر استخراج مورد نظرتان هدایت کنید.
 • با بالا رفتن سختی و ظهور دستگاه های جدید، اگر آستانه سودآوری کم باشد ممکن است برخی ارائه دهندگان عملیات ماینر ابری منتخب شما را متوقف سازند.
 • شرکت میزبان می تواند در صورت تمایل از ادامه کار دست بکشد، یا با وجوه به دست آمده فرار کند.
 • در صورتی که فروش بیش از حد هش ریت اتفاق بیافتد (فروش هش ریت بیشتر از میزانی که در واقع دارند) پرداخت های وعده داده شده صورت نخواهد گرفت و در نهایت همه این ها می تواند کلاهبرداری باشد. همچنین ممکن است مشخص شود که صاحبان دستگاه ها سود خود را در جهت ارتقای دستگاه استفاده نکرده اند و از ادامه کار دست کشیده و فرار کرده اند.

شاید به خاطر سپردن تمامی این نکات در زمانی که به دنبال ارائه دهنده خدمات ابری می گردید کار دشواری باشد، اما اگر تحقیقات مورد نیاز را به خوبی انجام دهید، همه چیز به درستی پیش خواهد رفت. هنگامی که بر دستگاه های استخراج کنترل ندارید، نمی توان هیچ چیز را تضمین کرد؛ همواره این نکته را به یاد داشته باشید.

بنابراین، استخراج ابری همان ‌قدر که می تواند ایده خوب و پر سودی باشد، ممکن است خطراتی را نیز در پی داشته باشد. به خاطر داشته باشید که همچون سرمایه گذاری در سهام بورس، نباید بیش از حد توان خود را در معرض خطر قرار دهید و همواره پیش از سرمایه گذاری باید تحقیقات و مطالعات لازم را انجام دهید.

برچسب ها :
ماینینگ
شاخص
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید