چرا برخی در مورد رمز ارزها در اشتباه هستند؟ | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۸/۱۲/۰۶ | ۲۳:۴۴ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه تعداد بازدید: ۵۵۱
چرا برخی در مورد رمز ارزها در اشتباه هستند؟  | بیدارز

رمز ارزها هدفی مشابه پول‌های رایج دارند. استفاده توسط مردم برای خرید کالا و سرویس، پرداخت و انجام تراکنش‌ها و تبادلات مالی میان افراد بخشی از اهداف رمز ارزهاست. تکنولوژی که پشت رمز ارزها وجود دارد ما را قادر می‌سازد که از پول راحت‌تر از همیشه استفاده کنیم و هزینه تراکنش‌ها را به کمتر از یک هزار تومان تقلیل داده است. همچنین باعث شفافیت بیشتری شده زیرا مانند بانک­ها نمی‌تواند به صورت نامحدود پول‌ها نقد تولید و موجب ترم شود .

ارز رمزها در سوی دیگر کنترل بیشتری روی پول به وجود آورده‌اند، چراکه بانک‌ها نمی­توانند تصمیم بگیرند چگونه شما می‌توانید از  پولتان استفاده کنید و درنهایت قابلیت دسترسی بهتری فراهم آورده، زیرا تمام افراد با استفاده از اینترنت می­توانند در چند ثانیه تراکنش‌هایی از چند ریال تا چندین میلیون دلار را انجام دهند.

به طور کلی رمز ارزها ورژن ارتقا یافته پولی هستند که امروزه همگی از آن استفاده می­کنیم. در ابتدا ارزش پول توسط طلا پشتیبانی می­شد. از زمانی که استاندارد طلا منفصل شد ، ارزش پول به جامعه وابسته شد.

رمز ارزها زمانی که افراد و کسب‌وکارهای زیادی شروع به استفاده و اعتماد به آن کردند، قوی‌تر شدند. به همین طریق رمز ارزها با رشد جامعه‌ای که از آن استفاده می­کردند، قوی‌تر و با ارزش‌تر شدند و این بدین معنیست که افراد زیادی از آن استفاده کرده و کسب‌وکارهای زیادی این ارزها را پذیرفته‌اند.

به‌منظور سرعت بخشیدن به رشد جامعه یک اکوسیستم گسترده از سرویس‌ها و امکانات مورد نیاز است، به این دلیل که به عنوان مثال Dagcoin روی ایجاد سرویس­ها و شراکت برای انجمن­‎ها به‌منظور سودآوری تمرکز کرده است.

باید بدانیم که هر چیزی را که اکنون با پول رایج انجام می­دهیم، می‌توانیم توسط رمز ارزها نیز معامله نماییم، اما از طریق راهی بسیار امن و راحت‌تر.

                   یک‌راه حل برد برد برای همه

عموماً دو گروه از مردم در برخورد با رمز ارزها وجود دارند. گروه اول بازیکنان کوتاه مدت و دلالانی هستند که از رمز ارزها به عنوان یک ابزار اقتصادی برای دستیابی به امیال شخصیشان بهره می­برند و به این فکر نمی­کنند که رمز ارزها می توانند چه سودی برای اطرافین و مردم کل دنیا داشته باشند.

گروه دوم افرادی شامل کاربران و دلالانی هستند که ذات درست و مزایای رمز ارزها را می­دانند و برای ایجاد یک سیستم اقتصادی خوب همکاری می­کنند. آن‌ها نگه‌دارندگان بلندمدت (long-term holders) هستند. آن‌ها کسانی هستند که در طول بازه زمانی طولانی، سودهای هنگفتی به دست می­آورند و از سود آن برای تأسیس کسب‌وکارها و ایجاد مشاغل جدید استفاده می­کنند.

دسته مذکور با این کار به تقویت اقتصاد کمک کرده و به ارتقا جوامع محلی کمک می­کنند؛ بعلاوه آن‌ها بدون آسیب رساندن به سایرین درآمد بیشتری برای خودشان کسب کرده اند.

از طرف دیگر، بازیکنان و دلالان کوتاه مدت سعی دارند در یک بازه زمانی کوتاه به قیمت کم خرید کنند و به قیمت بالا بفروشند، برای این کار آن‌ها اخبار و شایعاتی منتشر می­کنند که باعث بالا و پایین شدن قیمت رمز ارزها بر اساس منفعت خودشان است .

این عمل ممکن است از دیدگاه فردی قابل توجیه باشد، اما برای دیگران ضرر دارد. این صدمات ناشی از تجارت مداوم با رمز ارزها است که باعث نوسان قیمت­ها می­شود.

این اقدام نگرانی‌هایی به بار می ­آورد و باعث ایجاد بی‌اعتمادی میان کاربران و دلالان می­شود. بر این اساس، یک سیستم ارزیابی که بر پایه‎ و اساس جامعه پایه‌گذاری شده باشد، پایداری، شفافیت و کاربرد بیشتری خواهد داشت. تنها هدف آن‌ها به دست آوردن سود بیشتر است.

با این سیستم ارزیابی، رمز ارزها ممکن است خود را در موقعیتی ببینند که در آن افراد زیادی تمایل به خرید یا فروش ارزشان را دارند.

فرایند تبادل ممکن است زمان‌بر باشد، در عوض مردم را به استفاده از کوین ، برای خرید اجناس و سرویس‌ها از واسطه‎­ها تشویق میکند. بنابراین بجای اینکه عموم افراد را به صرافی­ها بفرستیم تا کوین خود را تبدیل کنند، آن‌ها را با واسطه‌ها مرتبط می‌کنیم.

درنهایت این معنی و مفهوم و هدف رمز ارزها است؛ از این رو هرگاه اعضای جامعه نیاز به خرید محصول یا سرویس داشته باشند، همیشه شرکت‌هایی را ترجیح خواهند داد که دگ کوین‌‎ها را می‌پذیرند.

با افزایش مصرف می‌توانیم اقتصاد را احیا کنیم و جامعه واسطه‌ها را پشتیبانی کنیم. این کار را با کمک به آن‌ها در تولید درآمد کسب‌وکار بیشتر انجام دهیم.

سؤال فقط اگر و اما نیست، زمانی می­رسد که پیروز خواهیم شد

انجمن واسطه‌های قوی، قابلیت استفاده بیشتری را به ارمغان می‌آورند. استفاده بیشتر از رمز ارزها، ارزش بیشتر آن را موجب خواهد شد. استفاده زیاد و بزرگ فقط در صورت اجتماع عظیم و گسترده امکان‌پذیر است.

این کار زمان‌بر است، اما پاداش خوبی به افرادی که صبوری پیشه کنند اعطا می­کند. گسترش رمز ارزها غیرقابل توقف است.

 

برچسب ها :
رمز ارز
شاخص
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید