کلود کامپیوتینگ یا رایانش ابری | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۹/۱۰/۱۵ | ۱۴:۰۴ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۱۰ دقیقه تعداد بازدید: ۷۴۱
کلود کامپیوتینگ یا رایانش ابری  | بیدارز

می­توان گفت کلود کامپیوتینگ یا رایانش ابری سرویسی برای درخواست و ارائه منابع IT در بستر اینترنت مبتنی بر پرداخت هزینه آن است.

به جای خرید، تملک و نگهداری از مراکز داده و سرورهای فیزیکی می توانید بر اساس نیاز خود به سرویس هایی مانند قدرت پردازشی، ذخیره سازی و پایگاه داده، از ارائه دهنده خدمات ابری مانند خدمات وب آمازون دسترسی داشته باشید.

سازمان ها با هر نوع اندازه و صنعتی از رایانش ابری برای موارد بسیاری استفاده می­کنند، مانند تهیه نسخه پشتیبان از داده ها، بازیابی اطلاعات از دست رفته، ایمیل، دسکتاپ های مجازی، توسعه و آزمایش نرم افزار، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ و برنامه های وبی که مشتریان با آن سرو کار دارند.

به عنوان مثال، شرکت های مراقبت های بهداشتی با استفاده از رایانش ابری، درمان های شخصی شده تری برای بیماران ارائه می­دهند. 

شرکت های خدمات مالی از آن برای تشخیص و پیشگیری آنی کلاهبرداری استفاده می­کنند و شرکت های سازنده بازی‌ های ویدئویی، از رایانش ابری برای تحویل بازی ‌های آنلاین به میلیون ‌ها نفر در سراسر دنیا استفاده میکنند.

با استفاده از رایانش ابری، کسب و کار شما چابک تر و مقیاس پذیر شده، هزینه ها آن کاهش یافته  و در عرض چند دقیقه در سطح جهانی پیاده سازی می­شود.

رایانش ابری به شما امکان دسترسی به طیف گسترده ای از تکنولوژی می دهد، بنابراین با استفاده از آن میتوانید با سرعت بیشتری ایده های جدید داده، نوآوری خود را پیاده سازی کنید و تقریباً هر چیزی را که تصور کنید می توانید بسازید، از خدمات زیرساختی مانند محاسبه، ذخیره سازی و پایگاه داده، گرفته تا اینترنت اشیا، یادگیری ماشین، تجزیه و تحلیل داده ها و موارد دیگر.

شما می توانید سرویس­ هایی را در عرض چند دقیقه مستقر کنید؛ از پیاده سازی یک ایده گرفته تا موارد بزرگتر و میتوانید آن ‌ها را سریعتر از قبل انجام دهید.

این امر به شما آزادی آزمایش و تست ایده های جدید روی مشتریان مختلف و استفاده از تجربیات و نظرات آنها و انتقال آن به  کسب و کارتان میدهد. به عنوان مثال میتوانید با افزودن یادگیری ماشین و هوشمند کردن برنامه ها از تجربیات و نظرات مشتریان استفاده کرده و رضایت آنها را بالا ببرید.

نیاز به سرمایه گذاری های زیاد روی سخت افزار ندارید و لازم نیست برای ظرفیتی که نیاز به آن ندارید هزینه اضافه پرداخت کنید. به جای آن میتوانید با پرداخت هزینه زیاد برای یک کاربرد خاص، از خدمات متنوع این سیستم به اندازه نیازی که دارید، بهره ببرید.

با رایانش ابری به منابع موجود در آن، هر زمان که به آن نیاز دارید میتوانید دسترسی داشته باشید. شما می توانید مقیاس منابع مورد نیاز خود را افزایش داده یا کم کنید تا متناسب با تغییر نیازهای تجاری، فوراً ظرفیت مورد نیازتان را کم یا زیاد کنید.

همچنین رایانش ابری امکان گسترش در مناطق جدید و پیاده سازی جهانی در عرض چند دقیقه را آسان ساخته است. به عنوان مثال، خدمات وب آمازون دارای زیرساخت هایی در سرتاسر جهان است، بنابراین می توانید فقط با چند کلیک برنامه خود را در چندین مکان فیزیکی مستقر کنید.

قرار دادن برنامه ها در مجاورت کاربران نهایی، تأخیر در روند پیاده سازی و اجرای برنامه و ارسال و دریافت اطلاعات را کاهش داده و رضایت آنها را بالا میبرد و امکان استفاده سریعتر از تجربیات آن را فراهم میسازد.

مکان، اندازه یا صنعت شما اهمیت ندارد، رایانش ابری شما را از مدیریت زیرساخت ها و مراکز داده رها می کند؛ بنابراین می توانید تمرکز بیشتری روی کسب و کار خود داشته باشید.

برچسب ها :
ماینینگ
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید