کلین اسپارک با هدف چهار برابر کردن ظرفیت استخراج، یک فارم بیت کوین آمریکایی را خریداری کرد | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۹/۰۹/۲۲ | ۱۶:۰۹ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه تعداد بازدید: ۶۶۵
کلین اسپارک با هدف چهار برابر کردن ظرفیت استخراج، یک فارم بیت کوین آمریکایی را خریداری کرد  | بیدارز

شرکت کلین اسپارک در روز پنجشنبه اعلام کرد که یک فارم استخراج بیت کوین را به قیمت 19.4 میلیون دلار از شرکت ATL خریداری کرده و مبلغ این معامله به صورت سهام پرداخت شده است.

شرکت کلین اسپارک در زمینه نرم افزارهای انرژی ریز شبکه تخصص دارد. این شرکت ادعا می کند که با استفاده از این فناوری تاسیسات ATL می تواند به ذخیره انرژی بپردازد، ظرفیت استخراج را افزایش داده و نشر گازهای گلخانه ای را نیز کاهش دهد.

بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی، کلین اسپارک که در لیست نزدک نیز قرار دارد، در صدد چهار برابر کردن تعداد ظرفیت استخراج ماینر های ASIC در شراکت با شرکت ATL است. این امر زمانی به وقوع می پیوندد که شرکت تا آوریل سال 2021، سی مگاوات انرژی بیشتر را به این تاسیسات وارد کرده و ظرفیت کل را به 50 مگاوات برساند.

هم اکنون 3471 واحد ماینر بیت کوین در شرکت ATL وجود دارد که مجموع هش ریت آن ها به 190 پتاهش بر ثانیه می رسد. کلین اسپارک انتظار دارد که پس از نصب کامل تجهیزات جدید، ظرفیت استخراج بیت کوین در آن ها به 0.9 تا 1.4 اگزاهش بر ثانیه افزایش یابد.

این شرکت ادعا می کند که با استفاده از نرم افزار ریز شبکه می توان هزینه انرژی را به کمتر از 0.0285 دلار در هر کیلو وات بر ساعت رساند و در نهایت این تسهیلات نمونه بارزی از صرفه جویی در انرژی و هزینه خواهند بود که توسط فناوری کلین اسپارک ایجاد شده است.

زاخاری بردفورد، مدیر ارشد اجرایی کلین اسپارک می گوید:

شرکت های پرمصرف زیادی وجود دارند که با قیمت بالای برق مواجه شده اند. تجربه پیشین ما در صنعت استخراج ارزهای دیجیتال، اهمیت مدیریت صحیح انرژی در استخراج موفق و پرسود را به ما نشان داده است

بردفورد اظهار داشته است که به عنوان عضوی از مجموعه ATL، هم اکنون علاوه بر تاسیسات اصلی، 23 واحد از این تجهیزات موبایل ماینینگ را نیز در اختیار دارد.

انتشار این خبر در روز پنجشنبه باعث اوج گیری ارزش سهام کلین اسپارک تا 13 درصد شد. در معاملات صبح جمعه نیز ارزش این سهام با 6.6 درصد افزایش به 16.41 دلار رسید. در 52 هفته گذشته ارزش این سهام بین 0.97 دلار و 16.95 دلار در نوسان بوده است.

برچسب ها :
اخبار
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید