آشنایی با ارز دیجیتالی چین لینک (بخش دوم)

تیم بیدارز

چگونه کوین‌های چین لینک را خرید و نگهداری کنیم؟

خرید لینک

لینک، توکن بومی چین لینک است که در بیش از 10 صرافی مبادله می‌شود درحالی‌که تنها حدود یک سال از عمر آن می‌گذرد. بهترین این صرافی‌ها شامل Binance, Huobi، Gate.io, OKEx, Merkatox و غیره می‌شوند. متأسفانه لینک در صرافی‌هایی که ارز فیات را قبول می‌کنند قابل‌ مبادله نیست (ارز فیات به ارزی گفته می‌شود که پشتوانه فیزیکی ندارد) اما این اتفاق اجتناب ‌ناپذیر است و در آینده احتمالاً لینک در این صرافی‌ها قابل‌مبادله خواهد بود.

ذخیره لینک

  • به دلیل فعالیت روی شبکه اتریوم، لینک می‌تواند در هر کیف پولی که اتریوم و توکن های erc20 را پشتیبانی می‌کند ذخیره شود که تعداد آن‌ها زیاد نیست.
  • کیف پول‌های فیزیکی بسیار امن هستند. ترزور هم مانند ledger nano s از توکن های erc20 پشتیبانی می‌کند.
  • Exodus و mist دو کیف پول روی دسکتاپ هستند که اتریوم و توکن های روی بلاک چین اتریوم را پشتیبانی و ذخیره می‌کنند. این دو کیف پول روی ویندوز، لینوکس و مک قابل‌اجرا هستند.
  • Jaxx کیف پول دیگری است که روی ویندوز، مک، لینوکس، وب و اندروید و ios به‌خوبی کار می‌کند و این پشتیبانی از سیستم‌عامل‌های مختلف آن را به یک کیف پول همه‌کاره تبدیل کرده است.
  • MyEtherWallet  محبوب‌ترین کیف پول روی وب می‌باشد و ETHAdress  نیز یک پیپروالت است که توکن های erc20 را پشتیبانی می‌کند.

آینده چین لینک

ارزش بازار و مقبولیت جهانی

  • عرضه اولیه چین لینک در سپتامبر 2017 رخ داد؛ که 32 میلیون دلار از طریق انتشار 350 میلیون توکن لینک که معادل 35 درصد از کل عرضه‌ی توکن های چین لینک است کسب کرد.
  • انتشار توکن های لینک به شرح زیر است:
  • فروش جمعی توکن های لینک به مقدار 350 میلیون توکن معادل 35 درصد
  • ارسال 350 میلیون توکن معادل 35 درصد کل توکن ها به اپراتورهای ناد برای تشویق و ارائه چین لینک
  • ارسال 300 میلیون توکن باقیمانده به شرکت برای توسعه این رمز ارز

چین لینک از جولای 2018 عرضه 350 میلیون توکن لینک به ارزش بازار 67.43 میلیون دلار را آغاز کرد که در زمان نگارش این مقاله هرکدام 0.192 دلار قیمت دارند.

ترندهای رخ‌داده

پیش‌بینی اتفاقات پیش روی یک رمز ارز کار ساده‌ای نیست، به‌خصوص که چین لینک حدود یک سال عمر دارد. با در نظر گرفتن قیمت 0.189 دلاری در آغاز فعالیت چین لینک، این رمز ارز شرایط ثابت و پایداری را در طی این یک سال به نمایش گذاشته است.

کمترین قیمت این رمز ارز حدود 0.13 دلار بوده است که در همان ماه اول انتشار رخ داد و در ژانویه 2018 به 1.4 دلار رسید که بالاترین قیمت آن بود. در جولای 2018 قیمت هر توکن چین لینک 0.192 دلار بود. به‌عنوان یک رمز ارز جدید، لینک رشد چشمگیری داشته است که ازلحاظ حجم معاملات در جایگاه 120 قرارگرفته است که این موضوع به دلیل قیمت اسمی پایین در عرضه اولیه آن بوده است.

با در نظر گرفتن این موضوع که چین لینک در کمتر از 10 ماه بین 150 رمز ارز برتر دنیا قرارگرفته است، آینده خوبی مورد انتظار آن خواهد بود. این حقیقت که چین لینک روی قراردادهای هوشمند و علاوه بر آن روی تکنولوژی خارج از بلاک چین کار می‌کند، این رمزارز را خاص و منحصربه‌فرد می‌کند، به‌خصوص که در این نوع فعالیت، چین لینک تنها رمز ارز موجود می‌باشد.

طرفداری و مشارکت

چین لینک شامل فهرستی از طرفداران مؤثر و برجسته می‌باشد. احتمالاً برجسته‌ترین شریک چین لینک swift می‌باشد که بیش از 11000 موسسه مالی در جهان را به هم متصل می‌کند. این شبکه که مؤسسات مالی برای دریافت راهنمایی به آن پیام ارسال می‌کنند، بسیار پذیرفته‌شده و مشهور می‌باشد.

Zepelin_os دیگر شریک چین لینک است که یک سیستم اجرایی برای گسترش قراردادهای هوشمند است. Request network که یک رمز ارز رقیب با قصد ایجاد یک صرافی ارز فیات راه‌اندازی کند. ریکوئست ‌نتورک شبکه‌ی غیر‌متمرکزی است که به کاربران خود اجازه می‌دهد فاکتور خرید خود را از فروشنده با استفاده از یک سیستم پرداخت امن، دریافت کنند.

ثبت نظر جدید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها