تاریخ قطعی راه‌اندازی هارد فورک Vasil کاردانو اعلام شد

تیم بیدارز

پس از انتظارات فراوان، سرانجام کاردانو تاریخ رسمی هارد فورک Vasil را اعلام کرد. پس از اجرای آزمایشی موفقیت‌آمیز و همه جانبه این هارد فورک تاریخ 22 سپتامبر 2022 به عنوان تاریخ راه‌اندازی قطعی تایید شد.

قرار است این ارتقا بزرگترین ارتقا در شبکه Cardano باشد. ارتقاء شبکه باعث افزایش ظرفیت شبکه و هزینه کمتر تراکنش‌ها خواهد شد.

هارد فورک Vasil کاردانو

توسعه‌دهندگان قبلاً اعلام کرده بودند که Node 1.35.3 آخرین نسخه نود برای ارتقاء Cardano خواهد بود. چندین صرافی از جمله Binance اعلام کرده‌اند که نود Cardano را ارتقا داده‌اند. علاوه بر این، بسیاری از DApp های برتر آزمایش نسخه نهایی نود را تایید کرده‌اند.

به عقیده تیم کاردانو Vasil با اختلاف مهم‎‌ترین ارتقاء Cardano در شبکه است. انتظار می‌رود که این ارتقا ظرفیت شبکه را افزایش داده و هزینه تراکنش‌ها کاهش زیادی پیدا کند. همچنین در طی این فرایند Plutus (پلتفرم قراردادهای هوشمند کاردانو) نیز ارتقا می‌یابد که توسعه‌دهندگان را قادر سازد تا برنامه‌های قدرتمندتر و کارآمدتری مبتنی بر بلاک چین ایجاد کنند.

نام هارد فورک Vasil به عنوان ادای احترام به دوست چارلز هاسکینسون انتخاب شده است: Vasil Stoyanov Davov که سفیر جهانی Cardano بود و در دسامبر 2021 درگذشت. انتخاب Vasil به عنوان نام این هارد فورک سنت استفاده از نام شخصیت‌های علمی تاریخی را می‌شکند، اما نشان‌دهنده احترام به واسیل است که پذیرش کاردانو را در جهان ترویج می‌کرد.

Vasil Cardano به دنبال بهینه‌سازی عملکرد شبکه است، تا ظرفیت سرویس‌دهی به تعداد کاربرانی که به شبکه اضافه می‌شوند را فراهم کند. از زمان فعال‌شدن قراردادهای هوشمند و ورود توکن‌ها، NFTها و dApps به کاردانو، استفاده از شبکه چند برابر شده است.

بیشتر بخوانید: Nft چیست؟ (کاربردها و نحوه خرید و فروش)

شاخص نقدینگی 80 درصد

این بنیاد گفت که اکثر صرافی‌های پیشرو اکنون فرآیند به‌روزرسانی خود را آغاز کرده‌اند که نشانه‌ای از آمادگی اکوسیستم است. با توجه به مسیر فعلی و تجربه قبلی، این بنیاد اعلام کرد که از رسیدن به نقدینگی 80 درصد مطمئن است. در ادامه بیان داشت که این انتقال برای کاربران به صورت یکپارچه و بدون اختلال انجام خواهد شد.

Follow:
تیم بیدارز
1 Comment
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی

مطلب مفیدی بود ممنون از شما