بیتکوین یا تسلا؛ کدام یک برای سرمایه گزاری بهتر است؟ | بیدارز

نویسنده: مهسا ناصری
تاریخ: ۹۹/۱۲/۰۶ | ۱۵:۴۲ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه تعداد بازدید: ۵۰۱
بیتکوین یا تسلا؛ کدام یک برای سرمایه گزاری بهتر است؟  | بیدارز

هیچ شکی نیست که بیتکوین و تسلا دو مورد از مشهورترین و بهترین گزینه های سرمایه گذاری و پرسودترین دارایی هایی هستند که می توان به دست آورد. نکته جالب اینکه هر دوی آن ها نشانه هایی مبنی بر حرکت گاوی خود در سال 2021 نشان داده اند. 

در اواخر سال گذشته ارزش بیتکوین و تسلا در رقابت شدید و تنگاتنگی قرار داشتند و امسال نیز همین روند ادامه دارد. سرمایه گذاران سازمانی بیشتری به سوی بیتکوین جذب شده اند و از آن سو، افراد بیشتری نیز در سهام تسلا سرمایه گذاری می کنند. بنابراین با بالا رفتن تعداد سرمایه گذارانی که به آن ها روی می آورند، ارزش آن ها نیز به رشد خود ادامه خواهد داد.

در زمان نگارش این مقاله، ارزش کلی بازار بیتکوین از 1000 میلیارد دلار فراتر رفته است که همین امر آن را تبدیل به ارزشمندترین ارز رمزپایه می سازد. بر اساس دیگر گزارشات، این میزان ارزش بازار، بیتکوین را به ششمین شرکت ارزشمند در سطح جهان تبدیل کرده است.

چرا نیاز به مقایسه بیتکوین و تسلا داریم؟

ابتدایی ترین دلیل برای مقایسه این دو را می توان در عملکرد عالی آن ها در بازار خلاصه کرد. سرمایه گذاری چه در بیتکوین و چه در سهام تسلا، می تواند عملکرد بسیار بهتری نسبت به دیگر سرمایه گذاری ها داشته باشد. ارزش بیتکوین در حال افزایش است و ارزش تسلا نیز کمی از آن ندارد.

در اولین ماه از سال 2021، مدیر عامل تسلا دو بار به عنوان ثروتمندترین مرد دنیا معرفی شد. این سال برای بیتکوین نیز بسیار پربار بوده است، چرا که این ارز رمزپایه توانست در لیست 10 دارایی ارزشمند برتر دو پله بالاتر رود.

حقایق عجیب در مورد تسلا و بیتکوین

  • ایلان ماسک بیتکوین را تحت نظر دارد و در پادکست خود گفته است که دلش با هردوی این سرمایه گذاری هاست.
  • وی همچنین در توئیتر خود توئیتی با مضمون وسوسه انگیز بودن بیتکوین منتشر کرد.
  • با بیتکوین می توان یک تسلا خرید و سود سهام تسلا نیز می تواند برای شما بیتکوین به ارمغان بیاورد.

آینده چگونه است؟

اگر بیتکوین حرکت مثبت خود را ادامه دهد، داستان تغییر خواهد کرد. در این صورت، بیتکوین از تسلا پیشی گرفته و در قدم بعدی به سوی شکست دادن غول فناوری، فیسبوک، حرکت خواهد کرد. ارزش کنونی فیسبوک 769.4 میلیارد دلار، و ارزش بیتکوین بیشتر از 1000 میلیارد دلار است.

بیتکوین برای عبور از تسلا باید از قیمت 50172 دلار بالاتر رود. در زمان نگارش این مقاله، بیتکوین با قیمت 47 هزار دلار معامله می شود و برای هم قیمت شدن با تسلا باید 50 هزار دلار افزایش قیمتی داشته باشد.

سرمایه گذاران خرد نقش مهمی در بیتکوین و تسلا دارند

برخی از افراد هودلر هستند، به این معنی که بیتکوین و تسلا را برای مدت زمان طولانی ذخیره می کنند. این دسته از افراد اعتقاد و اعتماد زیادی به برنامه ها و روند رشد این دو پلتفرم خاص دارند.

آن ها بر این باورند که هر بار سقوط بیتکوین و تسلا، با یک رشد شدید همراه خواهد شد. و بنابراین ذخیره بلند مدت آن ها می تواند سود بیشتری برای سرمایه گذاران به ارمغان بیاورد. اکثر افرادی که در این دسته قرار دارند شامل نسل هزاره هستند. آمارها نشان می دهند که بیتکوین و تسلا در لیست 5 سهام مورد علاقه نسل هزاره قرار دارند.

اکنون کدام یک بهترین گزینه برای سرمایه گذاری 10 هزار دلاری است؟

اگر می خواهید پول خود را سرمایه گذاری کنید، شاید سهام بورس هم اکنون بهترین گزینه برای سرمایه گذاری نباشد. گرچه تسلا و بیتکوین همواره فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری هستند که هیچوقت نباید بدون بررسی آن ها از کنارشان گذر کنید. اخیراً بیتکوین افزایش قیمت شدیدی را تجربه کرده است که بر دیگر ارزهای رمزپایه نیز تاثیرگذار بوده است. همین امر این ارزها را تبدیل به یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری برای افراد سرتاسر جهان می سازد.

نتیجه گیری

بیتکوین و تسلا هردو بسیار خوب عمل می کنند و پیش بینی می شود که اوضاع در آینده برای هر دوی آن ها بهتر نیز خواهد شد. گرچه باید بدانیم که فرضیات نمی توانند تعیین کننده ارزش واقعی یک ارز یا سهم باشند. هر دوی آن ها دارای خطرات مخصوص به خود هستند. بیتکوین یک دارایی دیجیتال پر نوسان است و هر لحظه ممکن است هر اتفاقی رخ دهد.

از سوی دیگر، تسلا نیز رقبای زیادی در صنعت خودروسازی دارد. برندهایی همچون هوندا، فورد و بسیاری برندهای دیگر نیز در حال ساخت و انتشار وسایل نقلیه برقی خود هستند. در حالی که بیتکوین باید با نوسانات، مقررات دولتی و رسانه های اصلی درگیر باشد، تسلا نیز مجبور است با رقبای خود دست و پنجه نرم کند.

بیتکوین و تسلا هرگز تبدیل به دارایی های بدون نوسان نمی شوند و عوامل و نیروهای بازار همواره بر این دو موثر خواهند بود. هر دوی آن ها هم اکنون در بهترین حالت خود قرار دارند و همچنین دارای نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود می باشند. هر دوی آن ها راهکارهای فناوری و کارآفرینی برای بزرگترین مشکلات جهان هستند.

برچسب ها :
Bitcoin
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید