تشخیص ایمن ترین کیف پول بیت کوین | بیدارز

نویسنده: مهسا ثابت
تاریخ: ۹۹/۱۲/۲۳ | ۱۴:۳۴ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۱۵ دقیقه تعداد بازدید: ۱۰۸۶
تشخیص ایمن ترین کیف پول بیت کوین  | بیدارز

موفقیت روزافزون بیت کوین موجب شد تا افراد بسیاری به ارزهای رمزپایه روی آورند. برخی از این افراد تنها به دنبال کسب آگاهی از شایعات بودند و برخی دیگر با جدیت تمام می خواستند به سرمایه گذاری در بیت کوین و کسب درآمد از آن بپردازند. 

برای این دسته از افراد که مشتاق به سرمایه گذاری در بیتکوین هستند، داشتن یک کیف پول ارز رمزپایه که نه تنها کارآیی کاملی داشته باشد، بلکه از امنیت بالایی نیز برخوردار باشد، از اولویت های اصلی به شمار می آید. به همین دلیل، در این مقاله به امن ترین کیف پول های بیتکوین می پردازیم.

اول از همه چند دلیل برای محبوبیت بیتکوین میان سرمایه گذاران را بیان می کنیم، و سپس به بررسی کیف پول های موجود می پردازیم و مزایا و معایبشان را به بحث می گذاریم.

مطالبی که در این مقاله خواهیم آموخت:

  1. مزایای استفاده از بیتکوین
  2. انواع مختلف کیف پول بیتکوین
  3. کیف پول های سرد
  4. کیف پول برتر بیتکوین
  5. بهترین کیف پول های گرم
  6. بهترین کیف پول های سرد بیتکوین
  7. ایمن ترین کیف پول بیتکوین کدام است؟
  8. نتیجه گیری

 

بیت کوین

مهم نیست که چه تفکری در مورد بیتکوین دارید، بی شک این ارز رمزپایه با شهرت ناگهانی و شدید خود توانسته است توجهات زیادی را به خود جلب کند.

اما آیا این ارز همانطور که شایعات می گویند واقعا خوب و کارآمد است؟ پیش از بررسی ایمن ترین کیف پول بیتکوین، چند نکته کلیدی درمورد کارآمد بودن این ارز به شما می گوییم.

ناشناس بودن

در بیتکوین، در هر تراکنشی که انجام دهید کاملاً ناشناس خواهید ماند. هربار که تراکنشی انجام دهید، یک آدرس تصادفی از سوی شما ایجاد می شود و هیچ راهی برای ردیابی این تراکنش ها باقی نمی گذارد.

کیف پول بیتکوین 2021

غیرمتمرکز بودن

بیتکوین غیرمتمرکز است، به این معنی که هیچ فرد یا شرکتی صاحب آن نیست. بنابراین در تراکنش های شما هیچ فرد یا سازمانی دخیل نیست و این ارتباط کاملاً به صورت همتا به همتا و بدون شخص ثالث انجام می شود.

سریع و ارزان بودن

در مقایسه با روش های پرداخت یا ارسال پول فیات، بیت کوین بسیار سریع تر و ارزان تر است. چرا که غیرمتمرکز است و هیچ دولتی نمی تواند پرداخت ها یا انتقالات شما را مشمول مالیات سازد. هنگامی که صحبت از مزایای بیتکوین باشد، این نکات بیشتر از بقیه توجه مخاطبان را جلب می کند. با توجه به اطلاعات ارائه شده، شهرت بیتکوین تا حدودی منطقی به نظر می رسد.

انواع مختلف کیف پول بیت کوین

کیف پول های ایمن زیادی برای بیتکوین وجود دارند، اما پیش از شناخت آن ها و تشخیص ایمن ترین کیف پول بیتکوین، باید با دو نوع اصلی کیف پول ها آشنا شویم.

کیف پول های گرم

کیف پول گرم به کیف پول های دیجیتال (آنلاین یا کامپیوتری) اطلاق می شود. این نوع کیف پول ها، نرم افزارهایی هستند که بیتکوین یا دیگر ارزهای رمزپایه شما را در سرورهای آنلاین رمزنگاری شده ذخیره می کنند.

کیف پول های دیجیتال را می توان مشهورترین گزینه برای نگهداری بیتکوین دانست. از دلایل محبوبیت این کیف پول ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

اول از همه اینکه دسترسی به آن ها بسیار آسان است، و کافی است به وبسایت ارائه دهنده کیف پول مراجعه و آن را دانلود کنید. به همین سادگی. اکثر این کیف پول ها رایگان هستند و هر کسی می تواند آن ها را امتحان کند و ببیند لایق لقب ایمن ترین کیف پول بیتکوین هست یا خیر.

انواع مختلف کیف پول بیتکوین

از دیگر دلایل محبوبیت کیف پول های دیجیتال، این است که برای تمامی ارزهای رمزپایه کیف پول وجود دارد. در حال حاضر کیف پولی وجود ندارد که تمامی ارزهای رمزپایه را پشتیبانی کند، اما برای هر ارز رمزپایه موجود، یک کیف پول ایجاد شده است. معمولاً سازندگان ارز رمزپایه، کیف پول مخصوص آن را نیز طراحی می کنند.

کیف پول های دیجیتالی، علاوه بر سیستم پرداخت و ذخیره، امکانات دیگری نیز دارند که از جمله آن ها می توان به تغییر زبان، انجام پرداخت های کوچک و غیره اشاره کرد.

با این وجود، کیف پول های گرم معایبی نیز دارند. یکی از مشکلات اصلی این نوع کیف پول را می توان امنیت کم دانست. نرم افزارهای دیجیتال ذخیره ارز رمزپایه همواره به اینترنت متصل هستند و اطلاعات شما در سرورهای آنلاین نگهداری می شوند. اگر مشکلات تکنیکی یا حمله هکرها اتفاق بیافتد، اطلاعات شما به راحتی در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

برخی وبسایت ها کیف پول هایی ایمن تر ارائه کرده اند، اما با این وجود آنلاین بودن همیشگی ذخایر شما، آن ها را در معرض خطر قرار می دهد.

کیف پول های سرد

کیف پول های سرد دستگاه های فیزیکی هستند که برای نگهداری از بیتکوین های شما در مکانی امن و محکم ساخته شده اند. این کیف پول ها سطح بالایی از امنیت را فراهم می کنند، اما هنوز نتوانسته اند به شهرت و محبوبیت کیف پول های دیجیتالی دست یابند.

دلیل اصلی محبوبیت کمتر این دستگاه ها را می توان قیمت آن ها دانست. این کیف پول ها در مقایسه با کیف پول های دیجیتالی که رایگان هستند، گران محسوب می شوند.

سیر تا پیاز کیف پول مجازی؛ آشنایی با انواع کیف پول و بررسی مزایا و معایب

از دیگر مشکلات این کیف پول ها می توان به عدم پشتیبانی از همه ارزهای رمزپایه اشاره کرد. اکثر آن ها فقط از برخی ارزهای رمزپایه همچون بیتکوین، اتریوم، ریپل و دیگر ارزهای مشهور پشتیبانی می کنند، اما اگر بخواهید در ارزهای کمتر شناخته شده سرمایه گذاری کنید، پیدا کردن کیف پولی که از ارز موردنظرتان پشتیبانی کند برای شما دشوار خواهد بود.

لازم به ذکر است که کیف پول های سخت افزاری نیازی به اتصال به اینترنت ندارند و در واقع یک کیف پول آفلاین هستند. بنابراین اطلاعات شما در دستگاه ذخیره می شود و حتی اگر به کامپیوتر آلوده به ویروس متصل شوید، اطلاعاتتان در امان خواهند بود.

کیف پول برتر بیت کوین

احتمالاً هر بار که نظر دیگران را در مورد بهترین کیف پول ارزهای رمزپایه بپرسید، نظرات مختلفی دریافت خواهید کرد. برخی بر این باورند که این یک انتخاب شخصی است و به فرد و موقعیت خاص او بستگی دارد. اما یک نکته اصلی نیز وجود دارد که باید از آن آگاه باشید.

فرض کنید که ده بیتکوین دارید. با قیمت کنونی بیتکوین، پول زیادی است. تحقیقاتتان را انجام می دهید و کیف پولی که مناسب نیازها و انتظاراتتان هست را انتخاب کرده و تمامی بیتکوین های خود را به آن منتقل می کنید.

یک هفته بعد کیف پول را باز می کنید و می بینید که تمام بیت کوین هایتان دزدیده شده است. آن ها را از دست داده اید چرا که کیف پول مورد استفاده شما هک شده است. بنابراین، در مورد ارزهای رمزپایه هیچ عاملی مهم تر از امنیت نیست. 

چه در کیف پول های دیجیتال و چه کیف پول های آفلاین، امنیت مهم ترین مسئله در انتخاب کیف پول است. کیف پول بیتکوین ممکن است قدیمی باشد یا طراحی خوبی نداشته باشد یا حتی کند باشد؛ اما اگر امنیت آن بالاست نباید به دیگر موارد فکر کنید.

با توجه به موارد ذکر شده، در ادامه برخی از مشهورترین و ایمن ترین کیف پول های موجود در بازار را معرفی می کنیم.

بهترین کیف پول های گرم

کوین بیس (Coinbase) 

بسیاری از افراد این کیف پول گرم را ایمن ترین کیف پول بیت کوین شناخته اند. از مزایای آن می توان به چندکاره بودن، سازگاری با بازار (سریع و رایگان بودن مبادلات، خریدها و فروش ها)، سادگی برای کاربران تازه کار و بهینه بودن آن اشاره کرد.

کوین بیس (Coinbase) کیف پول

نکته بسیار جالب در مورد کوین بیس این است که ارز رمزپایه شما را %100 بیمه می کند، و ضمانت می کند که ارزهای شما در امان خواهند بود. علاوه بر این، برای امنیت بیشتر می توانید ارزهای رمزپایه خود را درون صندوق های مخصوص قرار دهید.

کوین بیس هم اکنون از بیش از 30 ارز پشتیبانی می کند که از جمله آن ها می توان به بیتکوین، اتریوم، لایت کوین و دیگر ارزهای مشهور اشاره کرد.

جکس (Jaxx)

جکس را می توان به عنوان یک کیف پول دوگانه در نظر گرفت. معمولاً از آن به عنوان امن ترین کیف پول بیت کوین یاد می شود، اما به سختی می توان گفت که در مورد چه نوع کیف پولی صحبت می کنیم.

جکس را می توان به عنوان یک کیف پول دیجیتال آنلاین و یا از طریق کامپیوتر استفاده کرد، اما علاوه بر این، اولین کیف پولی است که در گوشی های هوشمند قابل اجراست و از این رو می توان آن را در دسته کیف پول های فیزیکی نیز قرار داد.

جکس امنیت بسیار بالایی دارد و تمامی ویژگی های ضروری برای ایمن نگه داشتن ارزهای دیجیتال را داراست. گرچه به دلیل به روز رسانی های مکرر، کار با آن برای تازه واردان به صنعت ارزهای رمزپایه دشوار می باشد.

بهترین کیف پول های سرد بیت کوین

ترزور (Trezor)

ترزور با عنوان سخت افزار اصلی ذخیره بیت کوین شناخته می شود. در لیست ایمن ترین کیف پول های بیتکوین، ترزور جایگاه خوبی دارد. مهم ترین ویژگی ترزور امنیت آن است. گاهی این سخت افزار را صندوق کیف پول های فیزیکی می نامند، می توانید آن را به هر دستگاهی متصل کنید و حتی اگر آن دستگاه آلوده به بدافزار باشد، باز هم کلیدهای شما ایمن خواهند ماند. قیمت ترزور استاندارد در حدود 99 دلار است که قیمتی رایج برای کیف پول های سرد مشهور و خوب می باشد.

لجر نانو اس (Ledger Nano S)

رقیب اصلی ترزور را می توان لجر نانو اس دانست که کارآیی و ویژگی های امنیتی آن بسیار شبیه به ترزور است اما قیمت بهتری دارد.

لجر نانو اس (Ledger Nano S)

لجر در حدود 65 دلار قیمت دارد و بسیار جمع و جور و کارآمد است. این سخت افزار جایگزین خوبی برای ترزور است. این دو دستگاه سخت افزاری همواره بر بازار کیف پول های آفلاین قابل اعتماد و ایمن بیتکون تسلط داشته اند.

ایمن ترین کیف پول بیتکوین کدام است؟

هم اکنون با دو نوع از مشهورترین کیف پول های ارز رمزپایه، نقاط قوت و نقاط ضعف آن ها آشنا شدید. با توجه به تمامی گفته ها، ایمن ترین کیف پول بیتکوین در بازار کدام است؟

اگر کیف پول ها را صادقانه بر اساس میزان امنیت آن ها بسنجیم، کوین بیس بهترین کیف پول گرم و لجر بهترین کیف پول سرد هستند. این انتخاب به این معنا نیست که کیف پول های دیگر از امنیت کمتری برخوردارند، اما لجر و کوین بیس بر بازار تسلط یافته اند، و امنیت آن ها اثبات شده است.

نتیجه گیری

در این مقاله به جستجوی ایمن ترین کیف پول بیتکوین پرداختیم. یافتن و ارائه ایمن ترین کیف پول بیتکوین آسان نیست؛ البته دلیل آن کمبود اطلاعات یا کیف پول های خوب نیست، بلکه وجود رقبای زیاد برای دستیابی به این عنوان، کار را دشوار کرده است. با گذشت زمان، انتخاب بهترین کیف پول دشوارتر می شود.

ما تنها دو نمونه برای انواع کیف پول های دیجیتال و کیف پول های فیزیکی را معرفی کردیم، اما این ها تنها قطره ای در دریای کیف پول های ارز رمزپایه هستند. کیف پول های معرفی شده را می توان از اصلی ترین کیف پول های این صنعت دانست، چرا که سال های بسیاری مشغول طراحی، پیشرفت فناوری و توسعه کلی کارشان بوده اند. پیش بینی فناوری های امنیتی، حتی برای 5 سال آینده نیز کار دشواری است.

برچسب ها :
Bitcoin
شاخص
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید