هر یک ساعت یک ATM بیت کوین فعال می‌شود | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۹/۰۸/۲۱ | ۱۰:۰۵ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه تعداد بازدید: ۱۰۱۴
هر یک ساعت یک ATM بیت کوین فعال می‌شود  | بیدارز

امروزه روش های مختلفی پیرامون کش کردن ارزهای دیجیتالی وجود دارد؛ از صرافی های آنلاین گرفته تا سامانه های مبادلات P2P مانند بید ارز.

البته در برخی از کشورها که ارزهای دیجیتالی به رسمیت شناخته شده‌اند، دستگاه‌های خودپردازی نصب می‌شوند که به راحتی می‌توان بیت کوین را به دلار، یورو یا هر واحد پولی رایجی تبدیل کرد.

خودپردازهای ارز دیجیتال در سال 2020 میلادی، رشد 80 درصدی را تجربه کرده‌اند. در حال حاضر، 11665 دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان وجود داشته و تقریباً هر ساعت یک خودپرداز جدید نیز فعال می‌شود.

نکته قابل توجه آنکه در سال جاری 2020 نسبت به سال گذشته تقریباً 3 برابر شده است که نشان از اقبال عمومی پیرامون ارزهای دیجیتالی و استفاده روزمره از آن‌ها است.

بیشترین کشورهای دارای ATM بیت کوین

در میان کشورهای مختلف، ایالات متحده از لحاظ داشتن بیشترین تعداد خودپردازهای ارز دیجیتال پیشتاز است. در سال جاری میلادی، تعداد خودپردازهای رمزارزی در این کشور از 4213 دستگاه‌ به 9242 دستگاه‌ افزایش یافته‌ است. این خودپردازها در مکان‌های مختلف، از یک مرکز خرید کوچک گرفته تا یک شرکت بزرگ نصب شده‌اند.

ایالات متحده 79.2 درصد از کل خودپردازهای بیت کوین جهان را در اختیار داشته و پس از آن، کانادا با 880 دستگاه خودپرداز رمزارزی (7.5 درصد) در جایگاه دوم قرار دارد. انگلیس با 266 دستگاه خودپرداز رمزارزی در میان کشورهای اروپایی پیشتاز بوده و هنگ‌کنگ با 62 دستگاه خودپرداز بیت کوین بازار آسیا را رهبری می‌کند.

شرکت‌هایی مانند Genesis Coin و جنرال بایتز تاکنون بیشترین ATM های این حوزه را روانه بازار کرده اند.

انتظار می‌رود روند نصب این دستگاه‌ها با ورود سرویس‌های پرداخت مالی بزرگی همچون پی پال و MicroStrategy به این حوزه در سال 2021 افزایش چشمگیری پیدا کند.

برچسب ها :
Bitcoin
اخبار
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید