شیوه کار با اندیکاتور Bollinger Bands | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۹/۰۹/۱۶ | ۱۰:۳۲ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه تعداد بازدید: ۵۹۳
شیوه کار با اندیکاتور Bollinger Bands  | بیدارز

جان بولینگر (متولد 1950) نویسنده آمریکایی، تحلیلگر مالی، فعال در زمینه تجزیه و تحلیل فنی و توسعه دهنده گروه های بولینگر است.

او در سال 2001 کتابی به نام Bollinger on Bollinger Bands 1  نوشت که تا کنون به یازده زبان ترجمه شده است. وی در سال 1987 مقاله ای به نام  رشد سرمایه را منتشر کرده است که در آن در مورد تجزیه و تحلیل فنی بازارهای مالی صحبت میکرد.

بولینگر باند فواصل زمان است که بر روی نمودار قیمت ترسیم می شود و کم و زیاد را به صورت نسبی تعریف می کند. بولینگر از اوایل دهه 1980 توسعه گروه های بولینگر را آغاز کرد. در آن زمان که سیستم معاملاتی و تجزیه و تحلیل های او شامل نوسان بود، از باند معاملات با عرض ثابت استفاده می شد.

وقتی بولینگر این مفهوم را برای اولین بار در شبکه اخبار مالی به مردم معرفی کرد، آنها هیچ نامی نداشتند. در طول برنامه مصاحبه کننده به گروه ها اشاره کرد و پرسید که آنها چه هستند. بولینگر پاسخ داد: "بیایید آنها را باند بولینگر بنامیم."

آشنایی با اندیکاتور Bollinger Bands

بولینگر باند از یک خط مرکزی و دو کانال قیمت (باند) در بالا و پایین آن تشکیل شده است. خط مرکزی یک میانگین متحرک نمایی است. کانال های قیمت انحراف معیار سهام موجود در حال مطالعه هستند. با خرید و فروش بازار منبسط و نوسانی بودن بازار باعث فشردگی یا (انقباض) نوارها می شوند.

یک ارز ممکن است برای مدتی طولانی در یک روند معامله شود، البته شاید گاهی اوقات با نوساناتی نیز همراه باشد. معامله گران برای دیدن بهتر روند از میانگین متحرک برای فیلتر کردن قیمت استفاده می کنند.

به این ترتیب معامله گران می توانند اطلاعات مهمی در مورد نحوه معامله بازار جمع کنند. به عنوان مثال پس از افزایش یا سقوط شدید روند بازار، ممکن است با فشردگی کانال بولینگر معامله و با عبور از بالاتر و پایین تر از خط حمایتی و مقاومتی بولینگر ، فشار خرید و فروش بیشتر بشه و این نشان دهنده سیگنال خرید یا فروش است.

برای نظارت بهتر بر این رفتار، معامله گران از کانال های قیمتی استفاده می کنند که خرید و فروش پیرامون روند را در بر می گیرد.

آشنایی با اندیکاتور Bollinger Bands

ما می دانیم که بازارها به صورت روزمره و به صورت نامنظم فعالیت می کنند؛ حتی اگر این روند صعودی یا نزولی باشد. تحلیل گران از میانگین متحرک دارای خطوط حمایتی و مقاومتی برای پیش بینی عملکرد قیمت سهام استفاده می کنند.

ابتدا مقاومت بالا و خطوط حمایتی پایین تر رسم شده و سپس برون یابی می شوند و کانال هایی را تشکیل می دهند که در آن معامله گر انتظار دارد قیمت ها مهار شوند.

برخی از معامله گران خطوط مستقیمی را به بالا یا پایین قیمت متصل می کنند تا به ترتیب قیمت بالاتر یا پایین را شناسایی بشند تا زمانی که قیمت ها از این کانال خارج نشوند، معامله گر می تواند اطمینان منطقی داشته باشد که قیمت ها بر طبق انتظار پیش می روند.

وقتی قیمت ارز به طور مداوم با بالاترین سطح Bollinger Bands  تماس پیدا می کند، قیمت ها بیش از حد خریداری می شوند. برعکس هنگامی که آنها به طور مداوم باند پایین را لمس می کنند، تصور می شود که آن ارز بیش از حد فروخته شده و این امر یعنی سیگنال خرید

هنگام استفاده از بولینگر باند، باندهای بالا و پایین را به عنوان اهداف قیمتی تعیین کنید. اگر قیمت از باند پایین منحرف شود و از میانگین 20 روزه عبور کند (خط میانی)، باند بالا نشان دهنده هدف قیمت ماکسیموم است. در یک روند صعودی قوی، قیمت ها معمولاً بین باند بالا و میانگین متحرک 20 روزه در نوسان هستند. اگر روند زیر خط میانگین 20 روزه بیاید سیگنال هشدار برای معامله گران صادر میشود .

برچسب ها :
تحلیل تکنیکال
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید