آشنایی با ارز دیجیتالی لایت کوین (Litecoin) | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۸/۱۲/۰۳ | ۲۳:۰۱ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه تعداد بازدید: ۱۱۷۵
آشنایی با ارز دیجیتالی لایت کوین (Litecoin)  | بیدارز

لایت کوین به عنوان برادر کوچک‌تر بیت کوین محسوب می‌شود. لایت کوین از زمان ابداعش در سال 2011 مورد توجه زیادی قرار گرفته است. فرمی از پول دیجیتالی که از بلاکچین برای نگهداری دفتر کل عمومی و تمامی تراکنش‌ها استفاده می‌کند. از لایت کوین برای انتقال مستقیم منابع مالی بین افراد یا مشاغل بدون نیاز به واسط مانند بانک یا سایر سرویس‌های پرداخت نیز استفاده می‌شود.

سرعت بالای لایت کوین

لایت کوین مبتنی بر برخی کدهای متن باز بیت کوین است ؛ با توجه به تفاوت های موجود اگر بیت کوین را به عنوان طلا در نظر بگیریم، از لایت کوین می‎توانیم به عنوان نقره یاد کنیم. یکی از اختلافات اصلی بین این دو ارزدیجیتال در سرعت معاملات آن‌ها است.

لایت کوین بلوک‌ها را چهار برابر سریع‌تر از بیت کوین ایجاد می‌کند، این کار باعث میشود مشروعیت معاملات  خیلی سریع‌تر تایید و حجم بیشتری از آن‌ها را روی یک فریم زمانی پردازش شود .

تعداد کوین‎های بیشتر لایت کوین نسبت به بیت کوین

یکی از دلایلی که ارزهای رمزنگاری ارزش ذاتی را به خود اختصاص می‌دهند، محدود بودن منابع آن‌ها است. هنگامی که تعداد مشخصی از بیت کوین (btc) یا لایت کوین ایجاد شد، هیچ سکه جدید دیگری نمیتوان استخراج کرد. بیت کوین محدودیت 21 میلیون سکه را دارد اما این محدودیت در لایت کوین 84 میلیون است.

تمایز در نوع الگوریتم هش

لایت کوین (Litecoin) و بیت کوین (Bitcoin) هنگام هش کردن از الگوریتم‌های متضادی استفاده می‌کنند. بیت کوین از الگوریتم SHA-256 استفاده می‌کند(الگوریتم Secure Hash) که نسبتاً پیچیده‌تر به نظر می‌رسد. در سوی دیگر Litecoin از یک الگوریتم فشرده حافظه استفاده می‌کند که به آن رمزگذاری گفته می‌شود. اجرای الگوریتم‌های مختلف اثبات کار، وابسته به سخت افزارها است بنابراین شما باید مطمئن باشید که دستگاه ماینینگ مشخصات فنی مناسب برای تولید لایت کوین را دارد.

برچسب ها :
لایت کوین
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید