با پایان فصل بارشی در چین، سختی شبکه بیت کوین کاهش پیدا خواهد کرد | بیدارز

نویسنده: بهزاد ایزدی فریمانی
تاریخ: ۹۹/۰۸/۱۷ | ۱۳:۰۷ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۱ دقیقه تعداد بازدید: ۸۵۸
با پایان فصل بارشی در چین، سختی شبکه بیت کوین کاهش پیدا خواهد کرد  | بیدارز

همان‌طور که میدانید چین سهم زیادی از بازار استخراج بیت کوین ایفا می‌کند. البته به نظر می‌رسد این سهم با کاهش فصل بارشی در چین  رو به کاهش است.

بر این اساس برآورد می‌شود سختی شبکه که معیاری برای تولید یک کوین جدید محسوب می‌شود، پس از کاهش 35 درصدی در ماه اکتبر به 101 تریلیون در ماه جاری برسد.

سختی ماینینگ یک سنجش نسبی از مقدار منابع مورد نیاز برای یافتن بلاک بیت کو‌ین است. سختی ماینینگ، کاربران را متوجه این نکته می‌کند که استخراج بلاک جدید تا چه حد می‌تواند دشوار باشد. سختی ماینینگ بیت کوین در هر دوره ۲۰۱۶ بلاکی یا دوره‌های دو هفته‌ای تغییر می‌کند.

هنگامی که هش ریت بسیار زیاد باشد، سختی ماینینگ نیز افزایش می‌یابد و اگر هش ریت کاهش یابد، سختی ماینینگ کمتر شده و استخراج بلاک بیت کوین نیز آسان‌تر می‌شود.

البته کاهش سختی شبکه بیت کوین در ماه‌های پایانی سال میلادی امری مرسوم است، چراکه به عنوان مثال در سال گذشته نیز سختی شبکه در ماه اکتبر از 101 به پایین‌ترین حد خود یعنی 74 در ماه نوامبر 2019 رسیده است.

برق حاصل از چرخش توربین‌های آبی باعث رواج استقرار دستگاه‌های ماینینگ در استان‌هایی مانند سیچوان در چین شده است.

به طبع هم‌زمان با کاهش بارندگی در این استان، شاهد غیرفعال کردن دستگاه‌های ماینینگ قدیمی و انتقال دستگاه‌های قوی‌تر به مکان‌های دیگر هستیم. همین وقفه باعث کاهش سختی شبکه بیت کوین و البته امنیت آن خواهد شد.

برچسب ها :
ماینینگ
ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید